Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Vinylové podlahy skrývají jednu výhodu za druhou

Vydáno: 07. 03. '11

Mezi podlahové krytiny nové generace neodmyslitelně patří vinylové podlahy. Do popředí zájmu se dostaly především díky vysoké odolnosti. Kam se vinylové podlahy hodí a jaké jsou další přednosti této krytiny?

Vinylová podlaha má stovky dekorů - může vypadat i jako luxusní dřevěná podlaha.

Vinylová podlaha má stovky dekorů - může vypadat i jako luxusní dřevěná podlaha.


Oblíbenost si vinylové podlahy získaly díky tomu, že skvěle imitují jak dřevo, tak kámen nebo dlažbu. Jejich cena je však výrazně nižší, než například u dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha také není ani zdaleka tak odolná jako ta vinylová. Díky svým užitným vlastnostem, je vinyl velmi oblíbeným podlahovým materiálem například pro náročné vybavení komerčních prostor.

Proč volíme vinylovou podlahu?

Důvodů, proč zvolit vinylovou podlahu, je hned několik. Pořídit si ji můžete samozřejmě jak do komerčního objektu, tak přímo k vám domů.

Elegantní design je asi nejlákavější vlastností. Na výběr máte z nepřeberného množství dekorů - od imitace všech možných druhů dřeva až po imitaci dlažby či kamene. Takže máte možnost zvolit si takový dekor, který přesně zapadne do vaší domácnosti a nijak nenaruší vzhled vašeho interiéru.

Světlejší dekor opticky zvětší prostor, jsou na něm však ihned znatelná sebemenší znečištění apod. Moderní jsou dekory tmavé, které se hodí do větších prostorů a tam, kde je třeba zvolit teplejší barvy.

Vinyl se lepí celoplošně - je docílena skvělá akustika místnostiNeodmyslitelnou vlastností vinylové podlahy je vysoká odolnost vůči opotřebení. Je to dáno kvalitní ochrannou vrstvou, která odolá jak mechanickému poškození, vyblednutí, tak je odolná i vůči drápkům vašich domácích mazlíčků.

Vinylové podlahy jsou nalepovány celoplošně, a díky tomu v kombinaci s charakteristikou samotného materiálu je docíleno skvělé akustiky v místnosti. To je dalším příjemným zjištěním pro budoucího majitele vinylové podlahy.

Výhody vinylových podlah

Narozdíl od dřevěných podlah nebo dlažby vám vinylová podlaha zaručuje vysoký komfort při chůzi. Může za to měkký povrch podlahy.

Vinylová podlaha je také vhodným povrchem pro podlahové topení, protože je odolná vůči vlhkosti a vodě, tudíž ji můžete umístit například i do koupelny.

Nejdůležitější vlastností této podlahy je pro všechny hospodyňky snadná udržovatelnost. Nemusíte používat žádné speciální prostředky,  jako například u dřevěných nebo plovoucích podlah.

Vinylové podlahy jsou díky všem svým vlastnostem čím dál tím oblíbenější podlahovou krytinou. Jisté je, že jejich oblíbenost bude i nadále stoupat.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód JYL585.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód WNX222.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (35)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód WNK656.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Dobrý den, jakou byste doporučili firmu na položení vinylové podlahy? Našel jsem [url=http://www.zcharvat.cz/]tuhle[/url] firmu a vážně nad ní uvažuji ale radši se ptám i tam kde snad nebude nikdo dělat reklamu. :)

My jsme domů pořídili lepené vinylové dílce z https://www.epicentrumhome.cz/podlahy/vinylove/ série Podium 55 a musím říct, že i samotná pokládla nebude dělat zkušenějšímu kutilovi problém :)

Díky všem vyjmenovaným výhodám jsme se rozhodli si dát do domečku vinylovou podlahu. Výhodou je, že ji můžeme mít i v koupelně a stejně tak v kuchyni, takže všude máme stejný dekor a vypadá to moc hezky, dekor máme tento https://www.aaapodlahy.cz/vinylova-plovouci-podlaha-gerflor-creation-55-clic-0578-alisier. Od stejné firmy jsme si nechali udělat i pokládku celé podlahy, manžel na takové práce není a bylo to jednodušší, než shánět na to nějakou jinou firmu zase. Máme malé děti i pejska, takže podlaha bez problémů odolává jejich útokům :)

Dobrý den, my máme doma vinylovou podlahu od http://www.podlahybukacek.cz/ a opravdu si ji nemůžu vynachválit. Mohu všem jedině doporučit:)

kabely nekabely, ty se mají svázat a uklidit na patřičné místo :-) podlaha pak jenom trpí..a oční zornice také.. holky, moc hezké podlahy jsem viděla v empiri, jak se vám líbí? http://www.empiri.cz/drevene-podlahy-spravne-peci-vydrzi-generace/

Má to snad na to funkci- zamezující namotávání kabelů, ale už se nám stalo, že namotal ty tenčí kabely od nabíječek, tak na ty pozor, normální ignoroval, ale nabíječku ne.

Nene máme jen podlahy nic na nich, za to je všechno vidět :D jediný co mě teď napadlo jsou kabely, kluk má od počítače všude kabely

Jo ale jediný na co si dej pozor jestli máš třeba někde na podlahách jen běhoun s třásněmi třeaba, tak ty schovávej, mohl by je nasát a ukončil by pak úklid.

Hele to je asi individuální ale mě tak hodinu a pul až dvě

Jak dlouho vydrží opravdu stírat?

Aha, to jsem neslyšela tuhle značku nikde

Mám Moppyho od Robzone, poradila mi ho kamarádka, je to prej nějaká novinka, ale mě stírá rovnoměrně a je fakt čisto.

Jakej typ máš? A stírá do sucha? A pořádně?

to Mirka- mám speciálně jsem si pořizovala robota jen na stírání a dobrý.

Máte někdo zkušenosti s údržbou díky roborickým vysavačům/mopům

Byli jsme s manželkou taky rozhodnutí jít do vinylové podlahy. Moc se nám některé líbily. Nakonec nám to lidé z firmy http://www.anhypodlahy.cz která nám dělal lité podlahy rozmluvila. Důvod je horší vodivost oproti klasické dlažbě. Takže nakonec jsme nechali položit krásnou dlažbu a jsme spokojeni. Brácha má vinylovou podlahu a vizuálně je to nádhera, ale než se mu začne topit podlahové topení, tak to celkem trvá. To raději topí v krbu.

Dobrý den, dlouho jsme se s přítelem rozhodovali, ale nakonec jsme zvolili vinylové podlahy a to díky tomuto článku. Zvolili jsme vlastní podkládku a nebyl s tím žádný problém. Navíc jsme sehnali vinylovou podlahu levně. Takže jsme nadmíru spokojeni :)

Doporučuji zeptat se odborníku na adrese http://monapo.cz , kde odvádějí za velmi nízké peníze, vysoce profesionální práci. Minimálně Vám poradí.

Dobrý den, chystáme se pokládat vinylovou podlahu Allure Locking, ale různí se názory, co pod ni. Teď je na podlaze anhydrit, v části prostoru je podlahové topení, v části není. Někdo tvrdí, že pod vinylovou podlahu by měl přijít Miralen, někdo, že se prošlape. Další názor je, že Izoflor - což mi přijde divné, pokud se skládá mj. z folie, která odráží teplo, takže určitě nebude vhodný do prostor s podlahovým topením, přitom na tyto prostory je prý vinylová podlaha nejvhodnější. Máte někdo už položeno a poradíte? Jak jste spokojeni s tím, co jste tam dali? Děkuji.

Ahoj, vinylové podlahy jsou super. Jednoduché na údržbu, vypadají hodně podobně jako plovoucí podlahy. Na www.nejpodlahari.cz jsou další informace.

Dobrý den Lenko, nemusíte se bát, že Váš pes poškrábe vinylovou podlahu. Vinyl již máme třetím rokem na chodbě a občas tam proběhne i náš pes. My máme tento typ a jsme maximálně spokojeni vip-podlahy.cz/vinylove-podlahy/vinylova-podlaha-fatra-thermofix/thermofix-rustikal/vinylova-podlaha-v-dilcich-fatra-thermofix-rustikal-orech-vlassky

Chtěli jsme si s manželem dát do bytu vinylovou podlahu, ale máme pejska a celkem se bojíme, že tu podlahu drápy zničí. Máte s tím někdo z Vás zkušenosti? Poraďte prosím...

Se dřevem jsou často problémy, je náročné na údržbu. Vinyl je mnohem lepší, ale hlavně je potřeba pořídit celovinylovou podlahu, na trhu jsou i podlahy s HDF jádrem a vinylovou vrstvou, to ale není ono. Hezké shrnutí výhod je tady - http://eshop.bukoma.cz/proc-prave-vinylove-podlahy/. Super je Vinyl se zaklikávacím systémem. Člověk si to zvládne položit i sám a ušetří za podlaháře. My jme to zvládli v celém domě - 175 m2, naprostá spokojenost.

Jako dneska jsou i ty linolea dobrý. Výhodou pvc podlahy je oproti dřevěné nebo linu to, že se můžou aplikovat do náročnějších provozů a nebo na chatu, kde aspoň já mam vlhkost celkem. Tam by mně klasika dřevo nebo lino brzo odešlo...

Dřevěné podlahy to je asi top, přijde mi to jako takový punc kvality, když někdo má dřevěnou, tak si každý řekne, ooo, on si to může dovolit, ale zase určitě si to lidé nedávají jen tak, pro nic za nic.

Myslím, že třeba dřevěné podlahy jsou pro podlahové topení minimálně stejně dobré. Ale souhlasím, že ne všude se dřevo hodí a na velmi zatížených místech bych možná zvolil raději ten vinyl, i když se mu spíše bráním.

Dobrý den, ve škole dělám průzkum na téma podlahy a prosím o vyplnění krátkého dotazníku. Nezabere Vám více jak 10 min. Děkuji za ochotu. Dotazník je na této adrese: http://www.survio.com/survey/d/I8O1P4J6U7S1C9E4G Děkuji

Vinylové podlahy jsou vhodné na podlahové vytápění, protože jsou slabší a lépe propustí teplo, a myslím, že by se tudíž neměly kroutit, když se tak montuje, je to myslím, dobrá volba. Kdyžtak jukni na podlahysuper.cz tam je docela dobrý výběr, tam jsme poohlíželi my.

K vinylové podlaze se velmi hodí ratanový nábytek. Svou kvalitou a designem velmi dobře zapadne k vinylové podlaze. Tím tak docílíte kvalitního spojení podlahy a nábytku

Dělám rekonstrukci podlahy v kuchyni s podlahovým topením, napojeným na ústřední vytápění domu. Chtěl bych tam dát vynilovou pdlahu. Opravdu to jde? Nebude se podlaha deformovat?

Vinylové podlahy Design line za najlepšie ceny zakúpite na http://www.eshop.lugerex.sk

Dobrý den, hledáme s manželkou podlahu do obýváku. Já bych to koupil klidně v OBI a neřešil to, ale ona furt, že tam ty podlahy jsou aušusový. Chce to koupit od nějakýho známýho dodavatele nebo rovnou výrobce. Cpe mi Gerflor, dneska mi ukazovala tuhle podlahu: http://www.gerflor-pvc.cz/produkty/pvc-s-textilni-podlozkou/hitex Tak jako dobrý, jen mě to z toho OBI přijde jednodušší. Jsem demokratickej člověk, tak jí dám taky nějaký to slovo a proto se Vás ptám co si myslíte vy jako odborníci? Stačí OBI nebo lepší ten Gerflor? Díky Platák.

My [url=http://www.vip-podlahy.cz/vinylove-podlahy/]vinylové podlahy[/url] máme už asi pět a nemůžu si stěžovat, viděla jsem je u kamarádky, když je nově pokládaly, taky s nimi nemá problém... Vzorek dřeva vypadá skoro jako opravdové dřevo, na pohled je k nerozeznání...za mě určo dobrý :palec_up: přijde mi, že jsou i teplejší, než klasická plovoučka..i když zase tvrdší než normální lino....ale tak záleží na vkusu každého :roll:

pokus

Dobrý den, s článkem se plně ztotožňuji. Položil jsem u zákazníků mnoho vinylových podlah a jejich obliba stále stoupá. Praktičnost, design a věrohodnost materiálů. Stavební výška a díky celoplošnému lepení je možné celou bytovou jednotku udělat bezbariérovým způsobem. Další variantou by mohla být vinylová podlaha Expona Clic, o síle 10mm a svojí konstrukční skladbou je vhodná tam kde je potřeba perfektně tepelně a zvukově zaizolovat interiér. Tato podlaha nevyžaduje perfektně vyrovnaný a hladký podklad. Díky zámkovému drážkování Uniclic jsou zajištěny dokonalé spoje jednotlivých lamel. Více informací o podlahových krytinách neleznete tady: http://www.podlahyspacil.cz/ Vinylové podlahy: http://www.podlahyspacil.cz/podlahy/expona-vinylove-podlahy/

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Vinylové podlahy skrývají jednu výhodu za druhoucopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek