Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Vhodná podlaha - terasa

Vydáno: 18. 10. '10

Pokud se v budoucnu chystáte rekonstruovat nebo stavět novou terasu, tak se nevyhnete stěžejní otázce: Jaká podlaha bude  pro vaši terasu nejvhodnější? V současnosti můžete na trhu narazit na mnoho nových a odolných podlahových materiálů, které jsou vhodné právě do exteriérů.

Podlaha terasy by měla korespondovat s exteriérem

Podlaha terasy by měla korespondovat s exteriérem


Materiál na podlahu byste měli vybírat určitě podle vašeho rozpočtu a podle způsobu využívatelnosti terasy. Teprve potom je čas vybírat vhodný materiál. Je důležité, aby podlaha na vaší venkovní terase byla kvalitní. To znamená, že by měla být odolná vůči venkovním vlivům. Dalšími požadavky jsou např. estetická stránka podlahy a její bezpečnost nebo její snadná údržba.  

Dřevo

Pokud je pro vás důležitý příjemný povrch materiálu, tak zvolte dřevo. Dřevo se snadněji opracovává, ale vyžaduje větší péči - průběžné opravy a ošetřování. O konkrétním ošetření je dobré se vždy poradit s odborníkem. Správně udržované dřevo vydrží velmi dlouho, někdy až 25 let. Možnosti výběru dřeva pro vaši podlahu na terasu jsou velké, od běžných tuzemských dřev jako je sibiřská borovice až po různé exotické dřeviny. Ceny exotických dřev jsou samozřejmě vyšší než dřev tuzemských.

Bangkirai

Podlaha doplňuje vzhled domuBangkirai patří mezi exotické dřeviny, které jsou u nás nejvíce používané. S touto dřevinou mají Evropané zkušenosti již po dobo čtyřiceti let. Bangkirai je těžké tropické dřevo a proto se také používá na stavbu mořských mol nebo podlahu v okolí bazénů. Zabarvení je světlé až středně hnědé. Bangkirai by se mělo ošetřovat jednou až dvakrát za rok, protože v důsledku nepříznivého počasí, dřevo získává šedý odstín.

Massaranduba

Dřevo z massaranduby  má na řezu červenou až červeno-hnědou barvu. Používá se  mimo jiné i na výrobu nábytku. Jeho využití je zejména ve venkovních stavbách. Massaranduba patří mezi dřeviny, které jsou velmi odolné proti dřevokazitému hmyzu, plísním nebo termitům.

Merbau

Trvanlivost dřeva merbau je vysoká. Je odolné proti houbám, termitům a plísním. Barva čerstvého řezu dřeva je červená, ale působením slunečního světla postupně ztmavne a může získat až tmavě hnědou barvu.

Teakové dřevo

Teakové dřevo patří mezi exotická dřeva a získává se z plantáží. Teaková podlaha díky vysokému obsahu přírodních olejů a tříslovin, je vysoce odolná proti povětrnostním vlivům, ale i proti plísním a škůdcům, kteří dřevo napadají.  také mimořádnou pevnost.

Dřevoplast

Alternativou ke dřevu jsou potom různé kombinace dřeva a plastu. Dřevoplast bývá vyrobený z rozemletých smrkových pilin smíchaných s polymerem. Připomíná přírodní dřevo a je odolný proti nejrůznějším vnějším vlivům, má vysokou životnost a nevyžaduje žádné ošetřování a nátěry.

Dlažba

Snadno udržovatelná dlažbaPo dřevěných podlahách je další velmi rozšířenou podlahou dlažba. Můžete si vybrat z různých vzorů, velikostí a druhů. Její údržba je oproti dřevu velmi snadná. Dlažba má být položena vždy tak, aby se pod ní nedostávala voda. Pokud terasu máte častečně krytou a využíváte ji téměř po celý rok, tak zvolte dlažbu protiskluznou a mrazuvzdornou. Vybírat můžete z dlaždic betonových nebo keramických, ze zámkové dlažby nebo přírodního kamene, který může na vaší terase vytvořit hezké vzory.

Asfaltová a štěrková podlaha

Pokud hledáte levnou variantu podlahy, tak tou je podlaha asfaltová. Dobře izoluje vodu, ale nevýhodou je její špinění a měknutí za teplého počasí.

Štěrková podlaha vám déle vydrží a nepraská. Nevýhodou je její náročné čištění a nepříjemnost povrchu pro váš pohyb.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód JCF352.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód PDD834.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (21)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód PDQ435.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

V případě samomontáže je cena samozřejmě nižší. Ale víte co, já bych si o tu cenovou nabídka napsala přímo na firmu Woodplastic.

A v případě samomontáže je cena pořád stejná nebo je to nějak zohledněné ?

Dobrý den, my jsme měli materiál od Woodplastic a zvolili jsme samomontáž. Jsme spokojeni. Vše proběhlo hladce, montáž není náročná. Vše je dle plánku, který je součástí.

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jak náročná je montáž WPC terasy svépomocí? Děkuji moc.

Dobrý den, určitě zvolte plné profily. Ano, duté jsou sice levnější, ale vyžadují více práce a tím se cena prodraží. No a další rozdíl je v tom, že duté mají kratší životnost. Jinak pokud u vás hraje roli cena, tak se terasa dá smontvat svépomocí. Prstě jen nakoupíte profily a podle návodu si ji namontujete. Teda alespoň tak jsme to udělalai my a profily jsme měli od http://www.woodplastic.cz/

Mohu mít prosím dotaz... Také uvažujeme nad WPC a některé firmy nabízejí duté profily a jiné plné. Jaký je mezi tím rozdíl? Krom ceny teda samozřejmě...

Terasu máme u chaloupky a jsme spokojeni. Je to místo, kde trávíme všechen volný čas... Jinak WPC také doporučuji, my jsme si nechali dělat od Woodplastic.

Rozhodně WPC terasu. Tento materiál má neskutečně mnoho předností. Pro realizaci doporučuji firmu Woodplastic!

No já přemýšlím. Podle mě dřevěná je krásná, Ale ty wpc terasy mají zase logiku pro mé u náročných prostředí. Třeba k bazénu bych si raději dal wpc terasu nes dřevěnou, protože jak je často vlhko ,tak to není ideální na životnost. I když zvolíte třeba exotické dřevo, dost často se objeví tmavé fleky, atd.

koupili jsme od Piedra.cz material a udelal jsem to sam. Akorát na to nemás záruku, ale to je jasné. Zatím je podlaha bez chybičky

Muzu se zeptat, co máte za znacku nebo kdo vám to delal?

my máme kamenný koberec, drevo potrebuje pravidelne osetrování a na to my nejsme. Navíc kaminkový komerec je moc pěkný

Mě se celkové velmi líbí dřevěné terasy a nemusí se používat exotické dřeviny. Z dubu nebo smrku jsou velmi krasné dřevěné podlahy.

mě se WPC moc nelíbí, ne že by bylo špatné, ale je to takový osobní názor. Za mě si představuji dlažbu na terasu z kachli nebo případně dřevo se kterým je ale dost starání co se týká údržby - impregnace atd.

Nejlepší volba na terasu, do pergoly, na balkon, či na jiné venkovní využití. http://www.modhome.cz/zahradni-nabytek/777-drevena-podlahova-dlazdice-30-x-30-x-24-cm-akat.html Vypadá vážně krásně! :)

Osobně se po zkušenostech s Bangikari můžu říci, že WPC terasa byla pro nás nakonec výhodnější v tom, že na rozdíl od tropického nebo jiného dřeva opravdu nešedne a ta údržba je po dvou letech téměř nulová, přesto vypadá terasa pořád hezky. Má někdo podobné nebo jiné zkušenosti? My jsme použili duté desky. Jinak tady je o WPC terasových prknech něco více http://www.wpcdesky.cz/

Dobrý den, budeme toto léto dělat terasu. Všude se doporučuje jako vhodná podlaha dřevo, ale já bych ráda volila zámkovou dlažbu . Už právě kvůli snadnější údržby. Terasu budeme mít krytou a ráda bych ji využívala celý rok, tak se domnívám, že zámková dlažba je jedna z těch lepších variant.

Odporučujem tungový olej California na terasu, je vhodný na akékoľvek drevo, stačí jeden náter, nesfarbuje drevo a má UV ochranu, vydrží viac než jednu sezónu na terase. Lahko sa aplikuje, z litra urobíte 20m2. mrknite na http://prknobohemia.cz/olej/terasovy-olej-california/

Terrace has to be designed in such a manner that people could spent some quality time with their family and friends on it. This will help all of them to have a very good tea area too. www.windowssupporttech.com

Já se rozhodoval mezi dlaždicemi pokrytými jemnými kamínky a touto dřevěnou podlahou na terasu. Nakonec vyhrála cena a praktičnost nad krásou. Dlaždice jsou odolné proti mrazu a dalším vlivům, snadno se čistí a nijak se o ně nemusí člověk starat. Po položení vypadají dobře, finálně jsem spokojen.

....jen bych rád doplnil, že (z vlastní zkušenosti) dřevoplast WPC umí velmi pracovat v závislosti na klimatockých podmínkách a u té životnosti bych si nebyl vůbec jistý....výrobci často deklarují 20-30 let, akorát že tak dlouho se tento materiál ještě zdaleka nevyrábí:-) Osobně doporučuji dřevěnou terasu z exotického dřeva. Pro lepší inspiraci mrkněte na www.1step.cz

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Vhodná podlaha - terasacopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek