Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Typy financování při koupi vlastního bydlení

Vydáno: 22. 11. '10

Pořídit si vlastní bydlení je snem mnoha mladých lidí. V dnešní době však není jednoduché získat finanční prostředky. Nabízíme vám proto přehled nejlepších možností financování při koupi vlastního bydlení.


Jaké jsou možnosti financování?

  • vlastní hotovost
  • stoprocentní hypotéka
  • částečná hypotéka
  • stavební spoření
  • stavební spoření s hypotékou
  • úvěr a státní půjčka

Vlastní hotovost

Vlastní hotovost je jedna z variant výhodného financování pořízení bydleníPokud máte dostatek hotovosti, máte jednoznačnou výhodu v silné vyjednávací pozici s prodávajícím či realitní kanceláří. Nabízí se vám také možnost požadovat slevu z kupní ceny z důvodu rychlé platby v hotovosti.

Je však na zvážení, zda investice vašich finančních prostředků do vlastního bydlení i v porovnání financování koupě nemovitosti prostřednictvím úvěrového financování je opravdu výhodné. Zda by nebylo lepší onu hotovost využít pro výnosnější investice.

Stoprocentní hypotéka

"Stoprocentní hypotéka je bankami poskytována pouze v omezené míře. Je využívána zpravidla v případě, kdy je zástava kupovaného bytu nedostatečná a současně nelze nabídnout do zástavy jinou nežli kupovanou nemovitost, nebo je-li výše vlastní hotovosti nedostatečná či nelze kupní cenu dofinancovat jiným úvěrem, avšak pouze za předpokladu rovnosti výše úvěru a odhadní ceny nemovitosti stanovené znalcem banky." uvádí ředitelka hypotečního centra Ing. Zuzana Semonská.

Stoprocentní hypotéka je totiž vždy poskytována s vyšší úrokovou sazbou, tedy i s vyšší měsíční splátkou, než-li například osmdesátipětiprocentní hypotéka. Konkrétní porovnání nabízí následující příklad.

Je-li výše hypotečního úvěru 1 000 000 Kč při splatnosti 30 let, činí:

  • při 100% hypotéce úroková sazba 6,74 %, tj. výše měsíční splátky 11 477 Kč
  • při 85% hypotéce činí úroková sazba 5,74 %, tj. výše měsíční splátky 10 972 Kč

Pokud máte tedy možnost sehnat část finančních prostředků v hotovosti jinou formou, využijte raději následující řešení financování.

Část peněz v hotovosti, část peněz hypotékou

Naspořená částka usnadní získání nemovitostiJedním z nejčastějších důvodů, proč lidé volí tuto variantu je právě snížení výše měsíčního splátky hypotečního úvěru a nižší úroková sazba.

Podle ředitelky hypotečního centra lze ze strany bank "hovořit o nižším riziku návratnosti půjčených peněz". Právě proto, že poskytnutá výše je úvěru je nižší než-li zástavní hodnosta nemovitosti stanovená smluvním znalce, vám banka nabídne nižší úrokovou sazbu.

Sto procent ze stavebního spoření?

Získat 100% úvěr ze stavebního spoření je spíše ojedinělou záležitostí. K tomuto kroku přistupují pouze některé stavební spořitelny. Běžná výše úvěru od stavební spořitelny bývá poskytována zejména do 80 % z výše odhadu nemovitosti stanoveným smluvním znalcem stavební spořitelny.

Lze však uvažovat, že potřebnou výši úvěru je možné výhodněji kombinovat od více stavebních spořitelen. Je zde však podmínka, že nemovitost může být do zástavy dána pouze jedné z nich. U ostatních spořitelen pak využijete pouze ručitelských závazků.

Část ze stavebního spoření a část hypotékou

Další možností financování pořízení vlastního bydlení, když nedisponujete žádnou hotovostí je možnost získání části finančích prostředků ze stavebního spoření a další část zajistit hypotékou.

"Varianta financování pořízení vlastního bydlení, kdy jsou využity na úhradu části kupní ceny nemovitosti současně úvěr od stavební spořitelny a hypoteční úvěr od banky, lze vyzdvihnout výhodu získání nižší úrokové sazby hypotečního úvěru, která je dána skutečností, kdy poskytnutý hypoteční úvěr zajištěný nemovitostí je vzhledem k dofinancování části kupní ceny úvěrem od stavební spořitelny nižší než odhadní a zástavní cena stanovená znalcem banky." řekla Fóru bydlení Semonská.

Nejlepší možná varianta

Bezpochyby nejvýhodnější variantu financování pořízení vlastního bydlení představuje zajištění kombinace úvěru a půjčky Státního fondu rozvoje bydlení, jíž lze získat až ve výši 300 000 Kč při úrokové sazbě 2 % a době splatnosti 20 let. Tuto kombinaci však nemůžou využít všichni. Úvěr je poskytován za předpokladu splnění podmínek dle nařízení vlády č. 616/2004 Sb.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód LNI352.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód XQY612.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (12)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód UIV196.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

NABÍDKA PŮJČKY!!! Jsme ALICE LOAN SERVICE poskytujeme dlouhodobé i krátkodobé úvěrové financování. Nabízíme bezpečné a důvěrné půjčky s velmi nízkou úrokovou sazbou ve výši 2% ročně, z osobních půjček, úvěru na konsolidaci dluhu, rizikového kapitálu, podnikatelského úvěru, firemních úvěrů, vzdělávacího úvěru, úvěru na bydlení a půjček z jakéhokoli důvodu! Jsme důvěryhodnou alternativou k bankovnímu financování a náš aplikační proces je jednoduchý a přímý. Náš úvěr se pohybuje od $ 5,000.00 do $ 25,000,000.00. (Dvacet pět milionů dolarů). Další informace: Rychle se stáváme soukromými, diskrétními a službami orientovanými na půjčky. Jsme společnost, na kterou se obracíme, když selhávají tradiční zdroje půjček. Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat níže uvedenými informacemi emailem: alice_loanservice@outlook.com

Mirko, nezobrazilo se ti to pořádně. Nepřemýšlíš náhodou o

Mirko, nezobrazilo se ti to pořádně. Nepřemýšlíš náhodou o https://comeflexoffice.cz/sluzby/zastupovani-na-uradech ? Já totiž řeším ten samý problém a tohle na mě vykouklo. Taky by mě zajímalo, jestli s nimi má někdo zkušenosti?

Taky teď přemýšlíme o hypotéce, ale je to celkem složité něco najít a narovinu už mě nebaví pořád projíždět stránky všech možných bank. Na pár bankách jsme už byli a většinou nám řekli samý pozitivní věci a ve finále z toho nic nebylo. Teď přemýšlíme, že to zkusíme přes odborníky. Našla jsem

Tip na stránku, kde jsme vybírali u koho si vzít penízky https://www.pujcka-dnes.cz/pujcka-na-rekonstrukci/

Brali jsme si hypotéku na postavení a vybavení celého podkroví. Bohužel nám ale nezbilo dostatek peněz na udělání schodiště. Zadlužili jsme se tedy ještě u společnosti Provident s půjčkou na rekonstrukci.

S manželem jsme si půjčili na nebankovní půjčka. U banky jsme bohužel kvůli jedné opožděné splátce úvěr nezískali. Navíc úvěr můžeme kdykoliv přeúvěrovat na bankovní a to bez těch pokut.

My jsme minulý rok zajistili financování u http://www.optimalizator-pujcky.cz/finemoney/ a zatím je vše v pořádku, ale už se těšíme až to budeme mít splacený :)

Když jsme si s manželem žádali o hypotéku, dost nám pomohla online hypoteční kalkulačka http://hypokal.cz/vypocet-hypoteky-kalkulacka.php, je dobré znát výpočet hypotéky a měsíčních splátek, mohu jen doporučit.

Dobrý den, nevíte o nějakém finančně výhodném stěhování? Zkoušeli jsme http://stehovaniradost.cz/ ale jejich ceny nám připadají vysoké, mohl by někdo poradit?

Vše bych nechal na finančním poradci. Mají u bank nasmlouvané úplně jiné sazby, než na které je si schopen sáhnout kterýkoliv jiný smrtelník. Ovšem je potřeba dobrého poradce poznat, viz: http://www.finstart.cz/dobry-financni-poradce-poznat/ Je totiž nadmíru jasné, že mu jde především o jeho provizi. Tak či tak ale vám může ušetřit mnoho peněz. My jsme nedávno refinancovali se sazbou 2,04% !

My máme v plánu sjednat hypotéku u mbank, protože podle článku tady - http://financnilisty.cz/mhypoteka-recenze-hypoteky-od-mbank/ poskytují až 300 000 jako bezúčelový úvěr k hypotéce na vybavení bytu, co si o této hypotéce myslíte?

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Typy financování při koupi vlastního bydlenícopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek