Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Správný dřez pro vaši kuchyň

Vydáno: 06. 06. '11

Ačkoliv myčky na nádobí zažívají svůj boom, je dřez stále velmi potřebnou součástí kuchyně. I když ve dřezu nebudete mýt většinu nádobí, potřebujete kvalitní dřez. Záleží jen na vašem vkusu a potřebách, jak bude dřez vypadat.

Dřezy můžou být vkusným designovým prvkem.

Dřezy můžou být vkusným designovým prvkem.


Dřez je součástí každé kuchyně. Záleží na náročnosti hospodyně, jaký typ dřezu zvolí. Nabídka kuchyňských studií je opravdu široká. Mezi standardní typy dřezů dnes patří nerezové dřezy a granitové dřezy. Můžou být různých tvarů a velikostí.

Granitové dřezy

Granit se dostal do podvědomí uživatelů velmi rychle. A to díky svým užitným vlastnostem, tak díky designovým možnostem. Největší výhodou granitu je jeho vysoká odolnost vůči mechanickému poškození. Ta je dána optimální povrchovou úpravou. Granit má jednolitou strukturu napříč celým dřezem a je plně probarvený, tím pádem nebledne a zachovává si stejný vzhled i při častém používání. V porovnání s ostatními materiály, jakými jsou smalt, keramika či nerez je granit mnohonásobně odolnější proti poškrábání a vrypům, ke kterým může v kuchyni dojít.

Tyto dřezy jsou také odolné vůči nárazům. Další jejich skvělou vlastností je, že jsou nenasákavé a mají zvýšenou odolnost proti poškození agresivními složkami (např. čistícími prostředky). Jsou hygienické a dlouhodobě odolávají působení barvících látek jako např. čaj, káva, víno, červená řepa apod. Do materiálu bývají zapuštěny drobné ionty stříbra, které zamezují vzniku bakterií. Díky těmto vlastnostem jsou granitové dřezy téměř nezničitelné  - mají velmi dlouhou životnost.

Jedinou nevýhodou těchto dřezů se tak stává jejich vysoká cena, ale je nutno říct, že kvalita ceně odpovídá.

Nerezové dřezy

Nerezový dřezKaždá hospodyně upřednostňuje jiné materiály. Nejpoužívanějším materiálem pro výrobu kuchyňských dřezů je bezesporu nerez. Jedná se o již tradiční materiál, který se alespoň minimálně objevuje v každé kuchyni.

Jeho oblíbenost je dána luxusním vzhledem a relativně snadnou údržbou. Velmi dobře odolávají vysokým teplotám. Oproti granitu ovšem není nerez zdaleka tak odolný. Je náchylný na drobné škrábance a odřeniny a na čištění je třeba používat hladké materiály a prostředek na nerezové výrobky. Při používání hrubých houbiček nebo dokonce čistícího písku nebo prášku dochází k poškrábání hlavně lesklých nerezových dřezů.

Už i nerezové dřezy si můžete vybrat ve více variantách, méně náročné na údržbu jsou nerezové dřezy s matným dojmem, u těch je povrch tvořen tkanou strukturou nebo kartáčovým povrchem. Zvolit můžete také mezi jednodílným či dvojdílným dřezem, s odkapávačem i bez.

Ať už zvolíte jakýkoliv kuchyňský dřez, myslete především na vaše pohodlí a potřeby. 


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ATT549.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód DSB667.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (13)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód KZQ256.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Děkuji za hezký článek. Také zrovna vybíráme ideální přírůstek do naší kuchyně a rozhlížíme se . Moc se nám líbí granitové dřezy. Kamarádka nám doporučila https://eshop-blanco.cz/464-granitove-drezy má jeden úžasný dřez zakoupený zde a je moc spokojená. Nemáte taky někdo zkušenost? díky, adriana

Když už se to tady tak pěkně rozděluje, tak sem by se hodil i článek tohoto typu:https://eshop-sinks.cz/content/25-srovnani-nerezovych-granitovych-a-keramickych-drezu-vyhody-a-nevyhody :)

Já bych do granitu asi nešla. Nerez je klasika a nemá vás čím překvapit. Jak už psali ostatní, tak pěkné dřezy dělá Franke, ať už granitové, nebo nerezové. :)

Taky bych se přiklonila ke granitovému dřezu. :) Sice se nečistí tak snadno, jako nerezový, ale také to není nic hrozného. Pořídili jsme si [url=https://eshop-franke.cz/466-jednodrezy-kulate-drezy]jeden[/url] od Franke a zatím veliká spokojenost. ;-)

Já jsem si taky vybrala granit. Moc se mi líbí ta černá barva a ten pocit, když po něm přejíždíte rukou. :) Chce to najít kvalitní. Vždycky je dobré koukat se na složení, kolik procent obsahuje kámen (dobré je kolem 80%).

Ahoj, za mě taky granitový dřez. Kupovali jsme na https://www.trendo.cz/94-granitove-drezy , vypadá skvěle. I údržba je jednoduchá narozdíl od našeho starého nerezové dřezu.

Sama dobře vím, jak je důležité vybrat si správně dřez, a to už jen kvůli celkovému vzhledu, ale začala jsem chápat, že nejde jen o ten vzhled. To využití a používaní je fakt důležité :) Dobře je to popsané zde: https://eshop-schock.cz/content/6-jak-vybrat-kuchynsky-drez. Takže dámy, nejděte jen po vzhledu :))

Zdravím! Trochu jsem si pročítal podobné články a nakonec jsem se rozhodl koupit granitový dřez s odkapem v setu i s baterií. Mám ho nainstalovaný teprve druhým týdnem, ale jsem s ním nad míru spokojený. Vypadá krásně, tak snad i dlouho vydrží. Koupil jsem si dřez Blanco a nechal dovézt přímo z Blanco E-shopu . Za sebe mohu doporučit... s dřezy Franke žádnou zkušenost zatím nemám.

Myslíš tento eshop ? :-D

Zdravím! Nedávno jsem objevil [url=http://www.dobracena.cz/kuchynske-drezy]tento[/url]e-shop s kuchyňskými dřezy, bateriemi a příslušenstvím, kde mají podle heureka.cz velmi dobré ceny granitových setů s bateriemi. Rád bych se zeptal, jestli už u nich někdo nakupoval.

Kupoval jsem granitovej dřez k sobě domů a na chatu nerez, oba v krásný povrchový úpravě. Sloužej mi už dva roky, za tu dobu se ani jeden nepoškrábal. Kupoval jsem přes eshop a jsem vážně spokojenej :-). Lepší než nějaký keramický šmejdy..

Ahoj :-) nejspíš budu kupovat nějakej nerezovej dvojdřez a protože chci mít vždycky to nejlepší, chtěl bych se zeptat, který výrobce dělá nejkvalitnější dřezy, který dlouho vydržej. Budu ho mít ve svojí restauraci, kde bude každej den procházet zátěží. Koukal jsem, že například na www.trendo.cz mají pořád nějaké akce na dřezy Franke, který jsou prej do domácnosti super, ale v restauraci to bude o dost větší zátěž. Dokázal by mi, prosím, někdo poradit? Díky

Dřezy popisované v článku jsou velice pěkné. Vyzkoušejte například i nějaké kamenné umyvadlo. Tyto umyvadla zle totiž používat uplně stejně jako ta nerezová. :-)

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Správný dřez pro vaši kuchyňcopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek