Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Sochy a vázy - ideální doplňky do bytu

Vydáno: 23. 02. '11

Krásný byt dělají krásné doplňky. Jejich výběr záleží jen na vás, jako na majiteli, a na vašem vkusu. Každý z nás volí doplňky právě podle sebe. Ideálním a moderním doplňkem může být i váza nebo socha.

Elegantní doplňky vytvoří příjemné bydlení.

Elegantní doplňky vytvoří příjemné bydlení.


Už samotné pojmenování, tedy „doplněk", napovídá, že se jedná o věci, které doplňují neboli dotváří výsledný vzhled celého bytu. Díky nim dokážete vdechnout osobitou atmosféru všem místům ve vašem bytě.  Typů doplňků známe celou řadu. Může to být různý bytový textil, jako jsou přehozy, polštářky a závěsy nebo mnoho drobných doplňků v podobě květináčů, sošek nebo váz.

Vázy a sošky vedou

Právě vázy a sošky jsou v současné době hitem v interiérovém designérství. Jejich nabídka je široká, můžete vybírat z velkého množství sortimentu. Sošky nejsou v současnosti v domácnostech tak běžné jako vázy, ale pomalu si budují své místo. Ať už máte raději sošky v rustikálním stylu, historické nebo s moderní tematikou, určitě si vyberete.

Sochy a sošky nejen ze dřeva

Bytové doplňkyVelmi oblíbené jsou sošky ze dřeva, které jsou k dostání především v obchodech se zaměřením na orientální zboží. V těchto obchodech si můžete vybírat z nekonečného množství ebenových nebo jiných koček, žiraf, želv, afrických domorodců, sošek Buddhů a dalších.

Pokud se rozhodnete vybavit svůj byt právě těmito doplňky, musíte myslet dopředu a postupně ladit do tohoto stylu celý byt. Toto zboží z orientu se dá totiž málokdy vkusně kombinovat s jiným tak, aby to nevypadalo jako pověstná „pěst na oko".

Sochy samozřejmě nemusí být jen ze dřeva. Mohou být i z různých druhů kamene. I z tohoto materiálu patří k nejprodávanějším sochy nebo busty Buddhy. Na trhu seženete nejčastěji sošku meditujícího Buddhy. Znovu se vrací dávno zavržený trend sošek indických bůžků. Tyto doplňky jsou ale díky své specifičnosti velmi těžko kombinovatelné.

Vázy jsou stále na první místě

Vázy patří k často používanému bytovému doplňku. Používáme je jak pro čerstvě řezané květiny, tak pro suchou vazbu, která je velice častou dekorací v českých domácnostech. Váza může sloužit jako dekorace i sama o sobě, bez květin.

Velice moderní jsou vázy s přírodním dekorem, různých tvarů a velikostí. Velice dobře vypadají například dvě až tři vázy, které jsou stejné dekorem a tvarem, ale rozdílné velikostí. Opět získáte jednolitý a velice vkusný bod vašeho bytu.

Samozřejmě i vázy jsou na trhu k dostání v mnoha tvarech a velikostech, v různých materiálových provedeních. Můžete mít nejenom skleněné, ale i keramické vázy, v rozmanitých barvách a dekorech. Moderní jsou vázy, které jsou dole hodně široké a mají úzké hrdlo. Nutno podotknout, že tyto vázy jsou velice pěkné, ale nadáte do nich více než jednu jedinou květinu. Proto je taková takovou vázu nekupujte z praktických důvodů, ale především jako dekoraci.

Při pořizování bytových doplňků dbejte na to, aby vše ladilo a sedělo, ale v první řadě na to, aby se vám to líbilo a abyste se v bytě cítili dobře.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód QIV367.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód AFC222.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (8)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód UIW652.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Všetko podlieha pre pekný dom

"Základom dobrej dekorácie je skvelá predstavivosť a dizajn. Všetko podlieha pre pekný "dom

Nejrůznější vázy mám v bytě moc rád, stejně jako další bytové dekorace, které u mě doma postupně přibývají. Přijde mi, že bez nejrůznějších dekorativních prvků je interiér domu, nebo bytu určitým způsobem mrtvý a neútulný. Ale pozor- dekorace je nutno volit s rozmyslem a především tak, aby se vzájemně doplňovaly a odpovídaly si jak barevně, tak i materiálově.

Pěkný článek, rozhodně bych mezi dekoraci doplnil také pokojové fontánky, mají velmi uklidňující efekt a už si bez nich nedovedu kancelář představit :)

Ahoj já nakoupila úžasné zrcadlové nálepky na eshopu http://artstore.cz/ dají se nastylovat kamkoliv a hlavně mi zakryly defekty ve zdi :) mají tam toho mnoho a zajímavé věci které jsem jinde nenalezla.Chystám se na vánoční nákup povlečení s 3D efektem prostě nádhernééé

Vázy jsou fajn ale skutečnou bombou jsou v poslední době samolepící zrcadla http://www.doplnkydomu.cz/zrcadlove-samolepici-dekorace

Velký výběr váz z bambusu případně obalů na květináče z bambusu i ratanu mají na www.bambusovyshop.cz. Jsou velmi rychlí, od objednávky je zboží většinou do 3 dnů u Vás doma

Ráda nakupuji vázy v prodejně Villeroy & Boch Palladium - mají nejen "svoje" vázy, ale i sošky od Sia, svícny Swarowski. Vázy Villeroy mají na eshopu www.luxurytable.cz. Nejsou přespříliš drahé, za to krásné a kvalitní.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Sochy a vázy - ideální doplňky do bytucopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek