Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Skluzavky na zahradu

Aktualizace: 01. 12. '09, Vydáno: 29. 11. '09

Při plánování rozvržení vaší zahrady je třeba myslet na naše nejmenší. Dětský koutek je dnes už součástí téměř každé zahrady. Kromě tradičního pískoviště můžete vašim dětem pořídit i vlastní skluzavku.

Skluzavky pro děti

Skluzavky pro děti


Skluzavky už nemusí být jen součástí veřejného dětského hřiště nebo zahrádky u školky. Vlastní skluzavku můžete vašim dětem pořídit i na vaši zahradu nebo terasu. Například na internetu najdete celou řadu prodejců, kteří nabízí skluzavky i pro soukromé účely. Jsou dostupné nejen cenou, ale také rozměrem. Nabídka je velice široká.

Pečlivý výběr skluzavky

Než se pro nákup skluzavky rozhodnete, musíte zvážit několik základních bodů. Prvním je umístění skluzavky. Vyhovující je místo částečně ve stínu, aby si děti nehrály na přímém slunci, ale i na sluníčku být může, většina dnešních skluzavek je totiž plastová s UV ochranou. Co se týče místa, je třeba zvážit i podloží, ne které skluzavku umístíte. Je nutné, aby byl povrch pevný, předejdete tak převrácení skluzavky. Ideální je vytvořit betonový základ, do kterého je skluzavka napevno zalitá. Tento povrch se překryje ideálně kúrou nebo venkovním kobercem. 

Dojezd skluzavky je vhodné situovat na trávník, ale často je směrován také do pískoviště. Pískoviště má ale tu nevýhodu, že se v něm děti ušpiní a pískem, který se jim nabalí na oblečení mohou při dalších sjezdech skluzavku poškrábat. Velmi moderní a dětmi oblíbený je dojezd do bazénku plného míčků. Tato varianta je vhodná spíše pro skluzavky v interiéru, ale i na zahradu se bude dobře hodit.

Při výběru pamatujte na bezpečnost a ověřte si, zda skluzavka splňuje všechny bezpečností předpisy.

Jak velikou skluzavku?

Dalším důležitým kritériem vaší volby by měla být nosnost a velikost skluzavky. Některé jsou určeny jen pro nejmenší děti, ale dělají se i takové, které unesou i dospělého člověka. Čím větší bytelnost, tím vyšší cena. Záleží jen na vás, jestli chcete skluzavku jen na pár sezón nebo takovou, co s vašimi dětmi poroste.

Pokud váháte při nákupu skluzavky a stále se nemůžete rozhodnout, využijte půjčovny. Jejich bohatý seznam najdete na internetu. Půjčovny vám umožní skluzavku si vypůjčit na jednorázovou akci, třeba na oslavu narozenin. A pokud bude mít u vaší ratolesti úspěch, máte postaráno o pěkný dárek.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód PDU256.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód THH763.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (3)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód MFB499.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Dobrý den chci mnohokrát poděkovat za tento článek, syn bude mít totiž za nedlouho druhé narozeninky a my jsme se s babičkama dohodli že mu dáme nějakou skluzavku na tu naši malou zahradu a protože je opravdu malá, rozhodli jsme se koupit na 4kids takovou dvoudílnou prodlužovací:https://www.hracky-4kids.cz/smoby-310232-skluzavka-mega-2-v-1-dvojita-190-330-cm/ doufám že bude kvalitní a vydrží aspoň 5 let než s klouzání malý vyroste. Na zimu ji budeme rozhodně sklízet...

http://kuchynky-hracky.cz/skluzavky-prolezacky/ - tady jsme našli skluzavku pro naše dětičky, a jsme plně spokojeni :-) Dále jsme nakoupili i další hračky, zaujala nás hlavně cena :-)

Nejdřív jsem se to dcerce bála koupit, že si může na tom ublížit, pak jsem to viděla u kamarádky a rozhodli jsme se koupit celou takovou dětskou sestavu. Je to stabilní a pevné takže se o nemusím opravdu bát, že se to pod malou někde zlomí. http://www.honzikuvhrad.cz/144-jungle-gym-detske-hriste-jungle-villa-kompletni-sestava-vcetne-skluzavky/MMDrazby
Úvodní strana Skluzavky na zahraducopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek