Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Nová kuchyň?

Vydáno: 05. 11. '10

Už vás nebaví vaše stará kuchyň, kde už téměř nic nefunguje tak, jak má? Nedovíratelná dvířka, nedostatek prostoru nebo zničená kuchyňská linka? Potom máte dvě možnosti. Buď kamuflovat a přehlížet nedostatky nebo radikální krok - kompletní rekonstrukci kuchyně.

Nová kuchyň musí splnit všechny vaše požadavky - jak estetické, tak funkční.

Nová kuchyň musí splnit všechny vaše požadavky - jak estetické, tak funkční.


Při kompletní rekonstrukci kuchyně můžete vyměnit i veškeré kuchyňské spotřebiče. Kuchyň bývá  nazývána srdcem vašeho domova a proto si zaslouží do ní investovat.

Na začátku rekonstrukce je důležité vzít v úvahu účel kuchyně a stravovací zvyklosti rodiny. Je právě kuchyně místností, kde se setkává celá vaše rodina nebo slouží pouze k občasné přípravě pokrmů?

Nová moderní kuchyň by měla zjednodušit práci při vaření a pečení. Existují dva způsoby řešení kuchyně. Jedním ze způsobů je kuchyně propojená s obytným prostorem a další způsob je kuchyně jako samostatná místnost. Výběr záleží na dispozicích vašeho bytu nebo domu, umístění nenosných zděných či panelových příček nebo vody.

Rozmístění spotřebičů

Elegantní vestavěné spotřebičeAž se rozhodnete pro variantu kuchyně, musíte si uvědomit, co na kterém místě budete chtít. Kam postavíte lednici, sporák nebo kam dáte dřez a kde bude osvětlení. Častou volbou do rekonstruovaných kuchyní jsou vestavěné spotřebiče, které dodají kuchyni nebývalou eleganci

Varné centrum se zpravidla umisťuje po pravé ruce od pracovní plochy. Na levé straně linky bývá dřez a potom dále myčka. Trouba se pro lepší manipulaci umisťuje do úrovně očí. Na okraji linky umistěte ledničku a skladovací prostor pro potraviny. Když se rozhodnete, že chcete kompletně vaši kuchyň zrekonstruovat, je lepší pokud plány na novou kuchyňskou linku připůsobíte stávajícím rozvodům. Jinak byste museli překopávat celý dům či byt.

Jak začít s rekonstrukcí kuchyně?

Nejdříve je potřeba udělat elektroinstalaci. Naplánujte si, kde přesně bude hlavní pracovní plocha a zavolejte eletrikáře. Předělávání vody je dosti nákladné a tak bývá lepší kuchyň přizpůsobit vodovodnímu potrubí. Na plyn je samozřejmě potřeba odborník. 

Pokud chcete použít vestavěný sporák do kuchyňské linky, potřebujete vyměnit nerezovou trubku vedení plynu za plynovou hadici. Plynaři výměna i odzkoušení trvá necelou hodinu. Jestli toto  všechno už máte v nové kuchyni za sebou, můžete se radovat, že vám teče voda, plyn je připojený a světla svítí.

Další na řadu přijdou podlahy. Po zvolení vhodné podlahy do kuchyně je na řadě volba výmalby. Snažte se barvy vkusně nakombinovat, strop kvůli optičtějšímu zvětšení prostoru ponechte bílý.

Nevíte si rady, zavolejte odborníky

Rekonstrukci kuchyně můžete také zcela přenechat odborníkům. Pokud se rozhodnete navštívit specializované kuchyňské studio, poradí vám s rozmístěním spotřebičů a skříněk,  ale i se stavební stránkou rekonstrukce. Do kuchyňského studia jděte ještě dřív, než u vás doma vypuknou stavební práce. Vezměte si s sebou rozměry vaší kuchyně.

Dobře si prohlédněte veškeré vzorky a materiály. Nezapomeňte věnovat pozornost i pojezdům zásuvek, pantům a jejich záruce. Určitě by vás měla zajímat také záruka na nábytkové skříňky a údržba celé kuchyňské linky. Součástí poradenství kuchyňských studií bývá zhotovení grafického návrhu vaší kuchyně a konečná montáž kuchyně.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód CED939.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód SHD612.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (7)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód HMI777.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Pěkně napsané :-) Já už mám výběr kuchyně naštěstí za sebou a musím říct, že se nám fakt povedla - hotová radost v ní vařit :-) Teď už se spíš vyžívám v takových těch drobnostech, kterými si vaření a pobyt v kuchyni zpříjemňuji. Vlastně úplně stačí, když kouknu na Tescoma leták a hned mám plno nápadů na to, co bych zrovna "potřebovala" :-D

Taky už máme rekonstrukci kuchyně za sebou a osvětlení jsme řešili už rovnou při návrhu kuchyně. V Oresi nám poradili, co nejvíce využít denního světla, které nám jde do domu okny. Takže jsme se snažili návrh přizpůsobit tak, abychom ani jedno okno nijak nestínili nábytkem. Teď v zimě už to tak není znát, ale v létě to bylo vážně supr. Navíc je kuchyň hezká designově, takže jsem spokojená.

Kuchyň jsme rekonstruovali minulý rok...co se týče osvětlení...máme jak v kuchyni, tak v jídelně, která je oddělená barem světlovody, ale pro osvětlení linky jsme dokupovali led pásky...vypadá to skvěle a velkou výhodou je, že na nich lze přepínat barva osvětlení...

zrovna taky modernizujeme kuchyň, a chtěl bych vědět co používáte jako osvětlení linky, jestli led pásky nebo přímo led osvětlení jako např. toto http://www.ledbulbs.cz/led-osvetleni-kuchynske-linky-13w-tepla-bila-100cm/. Asi to je nejrychlejší způsob instalace.

Zajímalo by mě jestli musí být nějaká speciální úprava podkladové plochy na skleněný obklad ? http://www.sklenenyobklad.com/lacobel.html. Máte stím někdo zkušenosti ?

Ahoj Luci, tak jsem taky zapátral a když se podíváš na vinylové podlahy, respektive na různé realizace u různých výrobců nebo prodejců, zjistíš, že se vinylovka do kuchyně hodí. Dost často ale narazíš i na dřevo.

Hezký článek, jen sem se chtěla zeptat zda je možné dát do kuchyně i třeba vinylovou podlahu, tady píšou http://www.vinylove-podlahy-supellex.cz že je to velmi odolná podlaha, tak máte s tím nekdo i zkusenost..?

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Nová kuchyň?copyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek