Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Malá koupelna a nedostatek prostoru - neřešitelný problém?

Aktualizace: 18. 01. '10, Vydáno: 14. 01. '10

V dnešních novostavbách naštěstí bývá koupelnám věnováno hodně místa, zvlášť v porovnání s minulostí. Důkazem jsou miniaturní panelákové koupelny. Mnozí z nás se však s problémem malé koupelny potýkají. Dá se vyřešit nedostatek prostoru v těchto malých koupelnách?

Koupelna z tradičních materiálů

Koupelna z tradičních materiálů


Malá koupelna nemusí být neřešitelný problém. Dnešní koupelnová studia i designéři si dokážou s nedostatkem prostoru hravě poradit a vykouzlit koupelnu snů. Nejdůležitějším bodem pro zařízení malé koupelny je volba sanitárního zařízení. Koupelnová studia mají v nabídce výrobky, které jsou rozměry uzpůsobeny malému prostoru. Tyto „malé" výrobky nemusí být vždy nevzhledné. Jsou to většinou moderní kusy zařízení, které si nijak nezadají s těmi velkými.

Vana nebo sprchový kout?

Sprchový kout je velkou úsporou tak potřebného prostoruNejtěžší je najít kompromis mezi jednotlivými prvky v koupelně. Zda dáte přednost vaně nebo sprchovému koutu, to je jen na vás, obojí si na malém prostoru dovolit nemůžete. Proto mají prodejci v nabídce kombinované výrobky. Například nižší rohovou vanu s vanovou zástěnou, ve které se můžete pohodlně osprchovat. Volba sprchového koutu však v koupelně ušetří mnoho místa.

Při zařizování a výběru koupelny se obraťte na profesionály, uvidíte, že se vám to vyplatí. Ve většině koupelnových studií vám zdarma vytvoří 3D návrh, který vám poslouží k lepší představě o tom, jak bude vaše koupelna vypadat.

V panelákové koupelně musíte pečlivě zvážit především umístění rozvodu vody a praktickou stránku věci - například, na které straně se nachází stoupačky.

Co s umyvadlem?

Při výběru umyvadel dnes máte několik možností. Jistě si ještě vybavujete ve starých panelákových koupelnách vyklápěcí umyvadla a jednu baterii jak pro vanu, tak pro umyvadlo. Toto řešení se v dnešní době již nepoužívá. Jistě - bylo velmi praktické, co se prostoru týče, ale údržba nebyla snadná a o "estetičnu" nemluvě. 

Umyvadla se dají pořídit úzká, jejich prostorová hloubka je kolem 42 cm, ale můžete použít dokonce i menší rozměr. Při volbě úzkého umyvadla, zvolte i správnou baterii, abyste neměli více vody na zemi než v umyvadle.

Odkládací prostory

I v malé koupelně je třeba mít nějaký odkládací prostor. Pokud máte v koupelně pračku, zvolte tu s předním plněním a získáte tak odkladový prostor na pračce i nad ní. Je pak snazší sem umístit poličku či skříňku, než nad pračky s vrchním plněním. Výběr pračky směřujte a úzkou pračku s předním plněním. Koupelnová studia mají kromě úzkých umyvadel také malé skříňky, které se perfektně hodí pro malý prostor.

U extrémně malých koupelen, kde je součástí i, záchod je zvláště důležité myslet na rozvržení jednotlivých komponentů koupelny. Prodejci nabízejí různé zástěny, kterými záchod oddělíte od zbytku koupelny alespoň opticky. Použít se dá také otopný žebřík na ručníky. Spojíte tak praktično s estetičnem.

Nezapomeňte na volbu obkladů, které mohou s prostorem udělat zázraky. Například menší rozměry pomáhají opticky zvětšit prostor, stejně tak světlé a jasné barvy.

Vytvořte si koupelnu podle svých představ a i když bude malinká, nebudete z ní chtít vyjít.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód YQG549.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód MFB262.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (5)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód UZL373.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Malé koupelny jsou kouzelná a když dokážete dobře využít prostoru, který vám je nabízen, jsou plně komfortní. Ano nemůžete mít vanu, ale třeba sprchový kout. Je však pravdou, že v dnešní době se tvrdí, že sprchování je mnohem zdravější než válení ve vaně. My když jsme vybavovali koupelnu nakoupili jsme vše u eko-domov.cz a jsme s tím spokojeni. Doma máme vybavení již druhý rok a známky užívání nejsou vidět.

http://onlinenabytok.sk/ moderní koupelny

I malé koupelny mají své kouzlo.

Chystáte rekonstruuvat koupelnu? Už máte jasno ve všech materiálech? Podívejte se na eshop firmy glamur, která se specializuje na originální design koupelnových doplňků, dlažeb, obkladů, mozaiky apod. Moderní koupelny

Rád bych doplnil článek. WC může být sloučené s koupelnou, ale jen pokud se do této místnosti nevstupuje z obytné místnosti. Spojení je tedy možné, jen pokud je vstup z chodby. Pokud by měl být vstup do koupelny třeba z kuchyně, obýváku, nebo ložnice, tak tam WC být nesmí, ale to platí jen pro ty nové byty. Viděl jsem ve starém bytu, že to tak měli řešení, ale v nových bytech a rekonstruovaných by to být už nemělo.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Malá koupelna a nedostatek prostoru - neřešitelný problém?copyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek