Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Koupelny - místo první a poslední očisty

Vydáno: 19. 09. '11

Běžný i sváteční den často začíná i končívá nezbytnou hygienou. Pro tento bohulibý  účel se uchylujeme do koupelen, tedy do míst, kde se zbavujeme špatného, aby se z nás stali noví lidé. Je velmi důležité, aby tato místnost nezůstala za ostatními pozadu. Péči a pozornost si zasloužíme nejen my, ale i koupelna a její součásti.


Stejně jako u jiných témat se v případě koupelen setkáváme s faktem, že dnešní doba poskytuje nepřeberné množství možností jak si zařídit koupelnu dle svého vkusu a potřeby využití. Unylé dlaždičky a jednotvárné vany jsou leckde minulostí a na jejich místo nastoupily moderní varianty v pestrém provedení. Podobně umyvadla či krytina na podlaze nejsou k dostání jen v pár exemplářích. Naopak katalogy či webové prezentace se nabídkami jen hemží a potenciální zákazník se často dostane do situace, kdy neví pro jaký produkt se rozhodnout dříve. Trh je široký a je jen dobře, že osobitosti se meze nekladou. Není nad to, když každá koupelna je o chloupek jiná a vyhraněnější, dalo by se říci.

Srdcem koupelny je vana

Většina čtenářů bude zřejmě souhlasit, že skutečným srdcem každé koupelny je pořádná vana. Blažený pocit po osvěžující koupeli je skutečně k nezaplacení. Ale pozor není vany jako vany druhé. Často se při jejím pořizování řídíme prostorem, který máme k dispozici. Pokud nejsme nějak přílišně limitováni, je zřejmě optimálním a vysoce moderním řešením vana rohová. Náročnější se možná pustí rovnou do pořízení vany masážní, ale to už se pohybujeme na hranici luxusu. Klasická rodina se spokojí s klasickým řešením, což může být obdélníková vana nebo její modifikace. Mezi ně patří varianty obloukové, oválné či speciální asymetrické vany, které se často přizpůsobují tvaru a velikosti dané koupelny.

Progresivním řešením volíme sprchový kout

Někdo má to štěstí, že si může dovolit jak vanu, tak sprchový kout. Je to sice ideální varianta, ale hodí se pouze do opravdu velké koupelny. Drtivá většina národa lačného očisty se musí spokojit s jedním řešením. Pokud je koupelna opravdu maličká, není zbytí a řada je pouze na sprchovém koutu. Nejedná se však o nějaké polovičaté řešení. Sprchové kouty dokáží působit prakticky a zároveň elegantně. Právě praktická stránka věci je v tomto případě příjemná záležitost. Sprchové kouty lze zhotovit v různých variantách. Nejoblíbenější je zřejmě čtvrtkruhová varianta, kterou může doprovázet rozličné provedení sprchových dveří. Rozdíly spočívají především v počtu dveřních dílů a způsobu otevírání.

Umyvadlo nejvěrnějším sluhou

Hovoříme-li o vanách a sprchách, nemůžeme pominout nádobu nejpoužívanější, a sice klasické umyvadlo. Právě zde dochází k nejčastějšímu kontaktu člověka a vodního živlu. Jestliže v hluboké minulosti lidé používali pouze jediný typ umyvadla a po spoustu dalších let se situace prakticky neměnila, tak dnes je opět situace nesrovnatelně příznivější. Můžeme se pídit po umyvadlech v moderních a přitažlivých tvarech, efektních tečkách keramického materiálu. Velmi praktické je pořízení umyvadla s velkou odkladnou plochou, kde se může pohodlně manipulovat s vším potřebným.

Spotřebiče a ostatní

Do koupelny patří i další nezbytná zařízení a vybavení, které mají zde své místo. Není vůbec jednoduché sladit vše tak, aby tohle nevadilo tomuto a naopak. Pračka často najde své místo vedle vany, umyvadla nebo prostě v příhodném rohu. Své místo jistě najde i zrcadlo, věšáky, poličky… Koupelna má prostě své náležitosti, které obejít jednoduše nelze.


Autor: Redakce

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ZBE367.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód DIE622.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (15)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód UWI489.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Chci si zrekonstruovat koupelnu do skandinávského stylu. Skvělé inspirace jsem našla tady https://favi.cz/inspirace/koupelna-inspirace/styl-skandinavsky-styl

drogerie z německa

My třeba drogerii nakupujeme zasadně z německa, koukněte na http://www.ze-zahranici.cz :-) Mají aviváže, prací prášky a prostě vše super

Zajímavý článek ale nikde nebyla zmínka o vodovodních bateriích. Ty jsou také součástí koupelny a používají se denně. Proto třeba volit léty ověřené kvalitu. Takovou může být i značka Kludi. Nejlepší ceny pro vodovodní baterie Kludi naleznete zde www.koupelnove-baterie.cz

Vcelku mě zaujali obrázky v článku. Nevíte za kolik je možná takováto rekonstrukce koupelny? Chci si jí pořídit od http://www.stavby-dlouhy.eu/rekonstrukce a nevím na kolik si nacenit koupelnu v takovémto stylu.

Chcete se dozvědět zajímavé tipy na téma moderní koupelny? Kvalitní články o koupelnovém designu od koupelnových designérů na www.moderni-koupelny.eu. Jak udělat moderní koupelnu levně? Čtěte více na blogu.

Teplice InfoInfo teplice na internetu to nejlepší

Jak zařídit koupelnu a vyvarovat se obvyklým chybám vám ukáží v PDF ebooku o 60 stranách na Levné koupelně.

Pohodlná koupelna s hezkými doplňky je super ale neměla by tam chybět i domácí lékárnička :) Trochu mě zaráží jak lidé na ní zapomínají a když jí pak potřebují nadávají.

Sprchový kout je dnes nejpraktičtějším řešením, pokud tedy nemáte rodinný domek se spoustou místa. Původně jsme v panelákovém bytě měli vanu ale nechali jsme jí při rekonstrukci koupelny vyměnit za sprchový kout a máme díky tomu spoustu místa navíc.

Tady naleznete opravdu všechno do koupelny: http://www.sanita.cz/

Trochu mě mrzí, že se všeobecně věnuje menší pozornost [url=http://www.moderni-domacnost.cz/12-koupelnove-doplnky]koupelnovým doplňkům[/url]. Jsem toho názoru, že bez nich je koupelna jen "holá" i když praktická místnost. Když uvážím jak velká nabídka krásných doplňků existuje, je to škoda. Sama mám doma například koupelnovou sadu z bambusu, která dodává koupelně šmrnc.

Taktéž jsem dlouho sháněla koupelnu, aby byla moderní a nepřeplácaná a našla jsem. Koupelny tam mají strašně hezké a a ni né drahé :-)

přidávám tip na levné a kvalitní koupelnové vybavení http://www.koupelnaprotebe.cz/

Dlouho jsem vybírala zařízení koupelny, aby nebylo fádní, bylo designové ale taky nadčasové, aby se neokoukalo. Nakonec jsem si vybrala z nabídky dovozce Mondo Ceramica. Pro inspiraci se můžete podívat zde: http://www.mondoceramica.cz/produkty/zarizovaci-predmety

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Koupelny - místo první a poslední očistycopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek