Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Jak zateplit okna bez jejich kompletní výměny

Vydáno: 09. 11. '10

Úspora energií je jedním z témat, které hýbou dnešní společností. Největší úspory se docílí zateplením vašeho domu. Zateplit se dá jak fasáda, tak okna či vstupní dveře. Ovšem okna můžete úspěšně zateplit i bez jejich kompletní výměny, a tím také ušetřit.

Dřevěná okna mají své kouzlo, tak proč je nezachovat.

Dřevěná okna mají své kouzlo, tak proč je nezachovat.


Musíte však vzít v úvahu cenu a stav původních oken. Pokud jsou vaše dřevěná okna již hodně stará a zanedbaná, poraďte se s odborníkem, zda jsou k revitalizaci a zateplení vhodná. Nechte si také vytvořit cenový kalkul, jak pro výměnu, tak pro provedení revitalizace a zateplení oken. Pokud by se vám více vyplatila nová okna, neváhejte. Pokud máte ale původní okna udržovaná, v dobrém stavu, je zbytečné je vyhodit a vyměnit. V tomto případě se repase špaletových oken vyplatí.

Jak probíhá repase špaletových oken?

Nevyměňují se tedy celá okna, ale pouze skla oken. Při tom ušetříte mnohdy až 50% nákladů a navíc je tato metoda mnohem rychlejší než výměna a především jste ušetřeni úklidu a malování, kterému se při výměně oken nevyhnete.V první fázi zateplení je nutno se postarat o obnovení nátěrů okenních konstrukcí

V první fázi zateplení je nutno se postarat o obnovení nátěrů okenních konstrukcí, včetně nutných drobných oprav. Poté se do okenních rámů vsadí izolační dvojskla, kolem kterých se utěsní obvodová spára.

Díky zateplení ušetříte především zbytečné náklady, které vznikají při vytápění domácnosti. To zajistí především speciální zasklívací profily.

Při zateplení nedochází ke kompletní izolaci. Díky speciální technologii je zajištěno bezprůvanové větrání. Usazování vody a vlhkosti uvnitř oken brání speciální distanční rámeček. Ten je plněn prostředkem, který chemicky váže zbytkovou vlhkost mezi jednotlivými dvojskly. Zateplení a repasování špaletových oken je způsob, jak účinně zabránit úniku tepla přes okna a zároveň ušetřit. 

Současným trendem v bydlení je maximální snižování nákladů na spotřebu energií, proto nebuďte pozadu a přemýšlejte o tom, jak můžete ušetřit a přitom se nijak neomezovat.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód TYB644.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód AFB989.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (4)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód YRA484.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Také jsme koupili starší dům, ale okna jsem radši rovnou vyměnil. Opravama bych to stejně jenom oddaloval. Tak jsem rovnou se zateplením baráku udělali i nová okna. Ale jak píše Václav, je to každého volba. Měnili jsme okna u firmy Vekra a jsma s okny i službami firmy spokojeni.

Okna jsem zateplovali loni a jak jsem se toho obával, během jednoho dne by se to dalo v pohodě zmáknout, ale my jsme si to trošičko zkomplikovali. Zaváděli jsme ještě navíc zavést světlovot do podkrovního pokoje. To už byla těžší práce, ale pro přívod denního světla je skvělý, podle mě lepší než střešní okno, ale každému vyhovuje něco jiného. Manželka by raději brala okna :-/

To je pravda, každému vyhovuje něco jiného. Jsem si dělat okna u firmy http://oknoplastokna.cz

Zdědil jsem po rodičích starý barák a myslím, že ve většině případu je potřeba vyměnit dřevěná okna za plastová. Lepší jsou jak na údržbu tak na udržení tepla v baráku. Každému vyhovuje něco jiného. Nechával jsem si dělat okna u firmy http://www.artokna.com a musím říct že jsem byl spokojen.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Jak zateplit okna bez jejich kompletní výměnycopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek