Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Jak zařídit pracovnu

Vydáno: 29. 03. '11

Počítač a internet se staly neodmyslitelnou součástí našeho života a  mnozí zaměstnavatelé přistupují na práci z domova. Díky tomu lidé začínají přemýšlet nad vybudování pracovna. Ale jaký nábytek do pracovny vybrat, a co by v ní nemělo chybět?

Správná pracovna poskytne dostatečnou pracovní plochu a množství úložných prostor.

Správná pracovna poskytne dostatečnou pracovní plochu a množství úložných prostor.


Při výběru nábytku do pracovny bychom se především měli zaměřit na stůl. Ten musí mít dostatečně velkou pracovní plochu, nejen k psaní, ale i umístění počítače či notebooku. Nejlepší volbou je tedy počítačový stůl, do kterého pohodlně nainstalujeme nejen celý počítač včetně tiskárny a skeneru, ale budeme mít dostatek místa i pro psaní.

Aby se vám u pracovního stolu dobře pracovalo, potřebujete pohodlnou židli. Zapomeňte na kuchyňskou židli a investujte do kvalitní kancelářské židle. Ta by měla být anatomicky tvarovaná s opěradly na záda a výškově nastavitelná. Pokud máte časově náročnější práci a budete v pracovně sedět i několik hodin, pořiďte si rovnou kancelářské křeslo.

Osvětlení pracovny

Výběr správného osvětlení je velmi důležitý. Osvětlení musí vytvořit příjemné pracovní podmínky. Centrální osvětlení celé pracovny je nedostačující. Musíte mít ještě další svítidla. Minimálně ještě jedna lampa by měla být umístěna na stole. Její umístění volíme dle ruky, kterou píšeme - umístíme ji na druhou stranu.

Úložné prostory

Vybavená pracovnaDostatek úložných prostor je alfou a omegou každé pořádné pracovny. Nejlépe vám poslouží velké neuzavřené skříně, do kterých podle své potřeby umístíme šanony, papírové nebo plastové krabice i knížky. Současným velkým trendem jsou i kontejnery na kolečkách, které podle potřeby můžeme přemisťovat.

Důležité dokumenty můžeme ukládat do skříněk či kontejnerů, které jsou uzavíratelné dvířky nebo roletou a mohou být i na zamykání. Díky tomu budou vaše dokumenty v bezpečí. A když přijde návštěva, stačí stáhnout roletu, nebo zavřít dvířka a máte rychle a jednoduše uklizeno.

Materiál vhodný pro pracovny

Nejvyužívanějšími materiály v pracovnách je dřevo a plast. Ze dřeva si vybíráme stůl, skříně a police. Je odolné a má velmi příjemný a hřejivý vzhled. Velice módním se stává kombinace kovu a dřeva. Plast je využíván především na kancelářské židle a různé kontejnery, krabice a jiné mobilní úložné prostory.

Barvy

Samotná přírodní barva dřeva se dnes může zdát již fádní. Nicméně dá se velmi dobře kombinovat s barevnými doplňky. Velice módní záležitostí se však stal nábytek bílé či černé barvy. Je pouze na vaší fantazii, jakou barvu pro pracovnu zvolíte. Musíte se v ní však cítit velmi dobře. Přeci jen se jedná o pracovní prostředí, kdy potřebujeme klid, takže nebudeme volit žádné pestré odstíny. Příjemné tlumené tóny a pastelové barvy jsou ideální volbou

Jak mít stále uklizeno?

K utřídění dokumentů použijte šanony, krabice a pořadače. Vyrábějí se v různých barevných odstínech, díky kterým můžete pracovnu opět lehce oživit. Navíc různé barevné odstíny pomohou  dokumenty roztřídit podle určitých témat. Plastové krabice oživte zajímavým dekorem, nebo fotografiemi, které napoví, co se kde nachází.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód LYJ782.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód WZN498.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (10)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód KZM717.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Pár tipů, jak zařídit domácí pracovnu také na http://mamedum.cz/jak-zaridit-domaci-pracovnu/

Zde naleznete kvalitni kancelarsky nabytek do vasi pracovny

Styl provance nebo rustikální je aktuálně trendy a prodává je leckdo. Je potřebné hledet na kvalitu, ne pouze na styl

Je pravda, že v dnešní době se hodí a je moderní vše, což na ní miluji. Ničím nic nezkazíte. Zařizovala jsem si pracovnu stylem - plastové skříně jako úložné prostory, propracovaný systém osvětlení, velký stůl, barevné stěny, tapety a jsem z ní nadšená.

Wenzl: Já nepopírám, že jasair má skvělý výběr kompletně, ale bohužel/bohudík jsem prostě propadla tomu kouzlu provence stylu, díky kterýmu jsem na jasair vůbec narazila, ale myslím, že když se nad tím zamyslíš, tak to není tak nelogické

Je fakt, že v poslední sobě se styl provence celkem rozmohl. Nebo aspoň dřív jsem na něho tak často nenarážela. Chodím často na stránky modrastrecha.cz, kde jsou různé alba uživatelů jak mají zařízené bydlení a taky spousta alb s inspirací a ve stylu provence je tam toho hodně. Pravda je , že stačí cokoliv natřít na bílo, přidat k tomu nějaký doplněk v tom stylu a je to :) Já mám teda radši modernější styl, bez spousty doplňků.

Ty jo, jasair i jiné bazary mají všude perfektní výběr, ale jediné, čeho si ženské všímají je Provence, provence provence. A pokud něco není provence, tak se to natře na bílo, i kdyby to byl mahagonový stůl afrického krále...

Momentálně zařizuju pracovnu pro přítele v našem prvním společném bytě, takže tenhle článek se mi celkem hodí. Jako hlavní a nejdůležitější je podle mě správný stůl a židle, ale snažím se mu to zařídit i co nejvíc účelně, aby měl všechno po ruce a zároveň byl tak nějak využitý veškerý možný prostor. Spoustu věcí jsme pořídili v Ikee, kde mají co se různých úložných prostorů týče asi největší výběr, takže teď už jen sháním nějaké ty dekorace. Docela mě nadchlo tohle http://www.jasairnabytek.cz/www-jasairnabytek-cz/eshop/19-1-VSECHNO-ZBOZI/0/5/592-Nastena-dekorace-DO-MORE-nedokonaly-povrch-ve-stylu-provence , myslím, že jako motivace by to mohlo být skvělé :D

Zřizuji si pracovnu, v takové malé místnosti u nás v baráčku. Prosím o tip na pracovní židle. Rád bych si při práci neničil záda, a proto bych rád vybral pro práci nějakou kvalitní pracovní židli.

Já jsem se při zařizování pracovny zaměřil kromě pracovního stolu já na stěny. Podle mě do prostoru patří určitě i ten nějaký obraz na zeď. Na webu jsem našel stránku www.obraznastenu.cz. Je si tam z čeho vybírat i mají i dobře ceny.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Jak zařídit pracovnucopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek