Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Jak se starat o koženou sedací soupravu?

Vydáno: 23. 01. '12

Kožená sedací souprava v nás vyvolává pocit luxusu a vkusné elegance. Aby však její perfektní vzhled dlouho vydržel, je potřeba jí věnovat náležitou péči. Kvalitní kůže vám pak vydrží dlouhá léta.

Kožená sedací souprava vyžaduje speciální péči

Kožená sedací souprava vyžaduje speciální péči


Kožené sedací soupravy mají své výhody i své nevýhody. Nejedná se o běžnou sedací soupravu, kterou stačí jednou týdně povysávat a je klid. Kožený sedací nábytek má záruku dlouhé životnosti a barevné i estetické stálosti, pokud se o něj budete náležitě starat a dodržovat pár rad.

Jak na údržbu kožené sedačky?

Koženou sedačku dodekorujete barevnými polštářkyAčkoliv se to může zdát někomu neuvěřitelné, údržba kožené sedací soupravy není náročná. Jde jen o to, se naučit, jak se ke kůži chovat a jaké přípravky používat.

Kůže je živý materiál, který reaguje na různé podměty, které ji můžou nenávratně poškodit. Jedná se zejména o vlhko a teplo. Kožená sedací souprava by nikdy neměla být v přílišné blízkosti topení. Špatně na ni působí i přímé vystavení slunečnímu světlu. Tyto vlivy poškozují nejenom samotnou kůži, ale nesvědčí ani barvě. A právě barva kožené sedací soupravy může být jedním z důvodů, proč jsme se pro ni rozhodli.

Z kožené sedačky nestačí jen čas od času setřít prach. Důležité je kůži ošetřit speciálními přípravky, které jsou určeny přímo pro kůži a kožený nábytek. Tento přípravek je doporučeno aplikovat nejlépe třikrát do roka. Díky tomu je zaručen dlouhotrvající estetický efekt kůže. Po nanesení těchto přípravků musíte vyčkat zhruba 3 hodiny, než se přípravek vstřebá.

Co se skvrnami od nápojů a jídel?

I na tyto případy výrobci ochranných přípravků pamatovali. V obchodech najdete speciální přípravky, které odstraňují skvrny z kůže. Pokud nestihnete včas setřít z kůže vylitý nápoj, nezoufejte. Stačí nanést jeden ze zázračných přípravků a skvrna je pryč. Nesmíte však používat tvrdé a hrubé kartáče. Pouze jemně vetřete čisticí prostředek do kůže a necháte jej působit.

Péče o koženou sedačku není extrémně náročná. Zvládne ji opravdu každý.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód IXA363.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód LAA191.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (8)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód GVH489.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Moc díky za rady. Teď o víkendu jsem si v obchodě Kika koupil koženou sedačku a uvědomil si, že vůbec nevím, jak ji udržovat. S vašimi tipy to ale určitě půjde jako po másle. Mají tam teď velké slevy, takže pokud se chystáte kupovat sedačku, doporučuji prolistovat leták.

Hezký článek, tak už vím, jak se postarat o svoji novou krásku - http://www.nabytek-helcel.cz/sedaci-souprava-hilton-prava-kuze/ . Díky moc :)

Dobrý den, nedávno jsme si koupila koženou sedací soupravu, není nová, je dovezená z Německa. Až pozdě jsem si všimla velkého černého fleku v místě, kde zřejmě někdo sedával s bohužel mastnými vlasy. Bylo mi doporučeno flek odmastit Trychlorem, pak celou sedačku natřít pleťovým mlékem. Zatím jsme se k čistění fleku neodvážila, sháním informace, zda nenadělám více paseky, nežli užitku. Můžete mi prosím někdo poradit?

Sám se zabývám profesionálně, kromě čištění sedaček s klasickými textilními potahy, i čištěním kožených sedacích souprav. Často se setkávám s názory, že kožená sedačka je prakticky bezúdržbová a má vysokou životnost. S tím druhým se dá souhlasit, kožené sedačky jsou skutečně odolné a mohou sloužit desítky let, ovšem právě za předpokladu pravidelné údržby. Stejně, jako je důležité vyčištění kožené sedačky, tak je důležitá i následná impregnace, která přispívá právě k prodloužení životnosti kůže. Více jsem se o tom rozepsal v článku Oprava nábytku Martin (13.01.2014 10:25)

Nedávno jsem řešil opravu sedačky, ale byla to dost anabáze, nejprve jsem hledal firmu co mi přijede domu ale to bylo tak drahé, že jsem to nakonec řešil svépomocí, ale opět problém s nářadím. Nakonec jsem vše potřebné sehnal zde :-), mají opravdu široký výběr a dobré ceny :-)

Pokud se Vám cokoliv stane s domácí sedačkou, tak doporučuji potahové látky na sedací soupravy od této firmy. Nedávno jsem si od nich nechala potáhnout celou sedací soupravu a je teď jako nová.

Pěkný článek o koženém sezení jsem nedávno viděl i na webu http://www.bydleni21.cz, doporučuki zkouknout :D

Dobrý den, já mám doma koženou sedací soupravu Často mi postačí nečistotu setřít vlhkým hadrem, ovšem jednou za čas celou sedačku vyčistím speciálním přípravkem. Nemůžu si stěžovat, sedačka vypadá esteticky velmi dobře a na údržbu je praktická.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Jak se starat o koženou sedací soupravu?copyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek