Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Jak koupit nemovitost za co nejmíň

Vydáno: 14. 07. '10

Ne každý má nadání vyjednávat a ne každý s nadáním vyjednávat má nadání vyjednávat o ceně. V současné situaci, kdy je na trhu mnoho nemovitostí, stačí si vybrat, se přitom jednání o ceně vyplatí. Jak postupovat?

Ceny nemovitostí pomalu vzrůstají

Ceny nemovitostí pomalu vzrůstají


Srovnejte si nabídky

Je to logický krok, který děláte už mimoděk při procházení inzerátů. Dělejte ho plánovitě. Za vyšší či nižší než průměrnou cenou se obvykle skrývá jiný důvod než neznalost prodávajícího. Je dobré ho znát a je dobré umět porovnání nabídek prezentovat.

Zjistěte co nejvíc informací

Ne každý prodává, protože neví co s nemovitostí, anebo protože potřebuje peníze. Vyplatí se zjistit si co nejvíc nejen o nemovitosti samotné, ale i o jejím okolí. Neplánuje se v okolí stavba dálnice? Není náhodou problém s dopravní obslužností nebo s občanskou vybaveností. Být na jednání dobře připraven znamená zvýšit šanci dobře koupit.

Připravte si vyjednávací prostor

Když už znáte obvyklé ceny v lokalitě, víte něco o okolí a možná i důvod, proč se prodávající chce nemovitosti zbavit, rozmyslete si postup. Zvažte, zda jste připraveni nabízenou cenu přijmout, jaká je vaše představa o ceně, případně si stanovte kompromisní cenu, za kterou jste ochotni nemovitost koupit.

Spěchá prodávající nebo ne

Pro jednání o ceně je to zásadní otázka. Platí, že čím rychlejší prodej, tím nižší cena. Prodávající, který potřebuje peníze rychle, bude daleko ochotnější za rychlé vyřízení celé záležitosti slevit. Máte peníze na účtu a můžete zaplatit v hotovosti? Když bezprostředně po uzavření dohody můžete složit kupní cenu, a nebudete celý prodej protahovat vyjednáváním s bankou o hypotéce, obměkčíte nejen spěchající prodejce.

Pocukrujte svou nabídku

Představy prodávajícího a kupujícího se u většiny transakcí na počátku budou logicky lišit. Jde o to, zda se podaří dosáhnout kompromisu. Pokud nabízíte méně než prodávající chce, buďte připraveni mu naopak v něčem jiném vyjít vstříc. Máte spřátelenou realitku, která zprostředkuje vypracování smluv a úschovu kupní ceny s výraznou slevou? Nabídněte zařízení jejích služeb.

Připravte si srovnání

Nenechávejte si své srovnání cen s jinými prodávajícími, které jste si dřív vypracovali, pro sebe. Pokud se vám dům, byt či pozemek líbí, ale prodávající nechce slevit, přestože je s cenou nad místní průměr, je to asi poslední argument, kterým ho můžete přesvědčit. Navíc máte-li pravdu, máte velkou šanci na úspěch, protože prodávající si uvědomí, že za jím požadovanou cenu neprodá nejen vám, ale s velkou pravděpodobností ani nikomu jinému

Rozhodněte jak moc chcete

Pokud jste stále nedošli k dohodě, přichází nejtěžší rozhodnutí. Nejtěžší v tom, že do něj vstupují emoce. Na jednu stranu těžko radit někomu, aby koupil něco, o čem je přesvědčen, že je předražené. Na druhou stranu koupit za vámi plánovanou cenu třeba jiný byt, který se vám ale líbí míň, a to s tím vědomím, že rozdíl v ceně byste nějak dali dohromady, vám zásadně pokazí dojem z uzavřeného obchodu. A to na velmi dlouho. Stanovte proto svým emocím ty správné mantinely. Šťastnou ruku.


Autor: Redakce

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód LMD878.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód STT874.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (5)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ANX882.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

S manželem jsme si půjčili na maxpujcky.cz . U banky jsme bohužel kvůli jedné opožděné splátce úvěr nezískali. Navíc úvěr můžeme kdykoliv přeúvěrovat na bankovní a to bez těch pokut.

S manželem jsme si půjčili na https://maxfinance.cz. U banky jsme bohužel kvůli jedné opožděné splátce úvěr nezískali. Navíc úvěr můžeme kdykoliv přeúvěrovat na bankovní a to bez těch pokut.

Pěkný článek, to my jsme se samotnou cenou bytu problém neměli, ale když se do toho připletla i provize RK, daň a všechny další poplatky, tak jsme tak trochu přesáhli náš limit, a tak nám scházely peníze na první splátku. Nakonec jsme si vypůjčili u http://autozastavarna-werke.cz/, kde jsme ručili našim autem. Vše nám pomohli rychle vyřídit a vysvětlili nám celý průběh, takže jsme se prakticky nemuseli skoro o nic starat. Doporučuji :)

Přidal bych k článku jednu myšlenku. Aktuálně je akciový trvh na stejný výšce jako při pádu v roce 2008, otázka je jak dlouho ještě může růst než příjde další krize. Koupě nemovitosti je tedy zajímavá a jistá možnost uložení prostředků. Dům na hodnotě příliš neztratí. Peníze a akcie ano. Blog: http://danielmaly.blog.idnes.cz/

TOTO JE VAROVÁNÍ PRO VŠECHNY, KTEŘÍ UVAŽUJÍ O SPOLUPRÁCI S AAABYTY.CZ V listopadu 2009 nás zaujal inzerát nabídky bytu 2+1 v Českých Budějovicích. Po cca 15ti minutové prohlídce se nám byt jevil jako velmi pěkný

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Jak koupit nemovitost za co nejmíňcopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek