Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Jak se starat o koženou sedací soupravu?

Vydáno: 23. 01. '12

Kožená sedací souprava v nás vyvolává pocit luxusu a vkusné elegance. Aby však její perfektní vzhled dlouho vydržel, je potřeba jí věnovat náležitou péči. Kvalitní kůže vám pak vydrží dlouhá léta.

Kožená sedací souprava vyžaduje speciální péči

Kožená sedací souprava vyžaduje speciální péči


Kožené sedací soupravy mají své výhody i své nevýhody. Nejedná se o běžnou sedací soupravu, kterou stačí jednou týdně povysávat a je klid. Kožený sedací nábytek má záruku dlouhé životnosti a barevné i estetické stálosti, pokud se o něj budete náležitě starat a dodržovat pár rad.

Jak na údržbu kožené sedačky?

Koženou sedačku dodekorujete barevnými polštářkyAčkoliv se to může zdát někomu neuvěřitelné, údržba kožené sedací soupravy není náročná. Jde jen o to, se naučit, jak se ke kůži chovat a jaké přípravky používat.

Kůže je živý materiál, který reaguje na různé podměty, které ji můžou nenávratně poškodit. Jedná se zejména o vlhko a teplo. Kožená sedací souprava by nikdy neměla být v přílišné blízkosti topení. Špatně na ni působí i přímé vystavení slunečnímu světlu. Tyto vlivy poškozují nejenom samotnou kůži, ale nesvědčí ani barvě. A právě barva kožené sedací soupravy může být jedním z důvodů, proč jsme se pro ni rozhodli.

Z kožené sedačky nestačí jen čas od času setřít prach. Důležité je kůži ošetřit speciálními přípravky, které jsou určeny přímo pro kůži a kožený nábytek. Tento přípravek je doporučeno aplikovat nejlépe třikrát do roka. Díky tomu je zaručen dlouhotrvající estetický efekt kůže. Po nanesení těchto přípravků musíte vyčkat zhruba 3 hodiny, než se přípravek vstřebá.

Co se skvrnami od nápojů a jídel?

I na tyto případy výrobci ochranných přípravků pamatovali. V obchodech najdete speciální přípravky, které odstraňují skvrny z kůže. Pokud nestihnete včas setřít z kůže vylitý nápoj, nezoufejte. Stačí nanést jeden ze zázračných přípravků a skvrna je pryč. Nesmíte však používat tvrdé a hrubé kartáče. Pouze jemně vetřete čisticí prostředek do kůže a necháte jej působit.

Péče o koženou sedačku není extrémně náročná. Zvládne ji opravdu každý.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód NUT984.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód HMI277.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (8)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód XDZ333.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Bez zahradního domku si už naší zahradu nedokážu představit. Díky němu nemusíme jezdit každý den domů. Od té doby jsme venku celé léto. Máme krásný domek z http://www.dreveny-domek.cz/katalog/drevene-obytne-chaty-3/ a je to prostě skvělé. Léto na zahradě je prostě moje.

Nechápu proč nademnou píši o postelích. No to je jedno. Tato digestoř se mi hodí do nové kuchyně, kde jsem si s přítelkyní navíc zakoupili drtič odpadu do naší domácnosti. Je to skvělá investice a ušetří spoustu trápení. Ale zas doufám, že mi to neucpe odpad. No, uvidíme :-).

Naprosto souhlasím. Pohodlná postel je pro kvalitní spánek naprostá nezbytnost. Potvrdila jsem si to zrovna před pár dny, předělávali jsme totiž ložnici. Ani bych nečekala, že výběr postele a vůbec celé sestavy bude takový problém.. obešli jsme spoustu obchodů a nikde se nám nic nelíbilo. Pak jsem si ale na návštěvě u našich otevřela leták Kika a hned na titulní stránce jsem uviděla parádní ložnici, pro kterou jsme si hned druhý den jeli :-)

My máme zahradní domek skoro dva roky a našel si velmi rychle své uplatnění. Skladujeme v něm nářadí, ale dá se tam i přespat přes léto :)

Já jsem velkým zastáncem postelí z masivu. S manželkou jsme si oblíbili nábytek z borovice, manželskou postel nevyjímaje. Máme jí už necelé 3 roky a pořád nezačala vrzat, přitom jde o velmi obyčejný, jednoduchý rám, avšak bytelný - obrázek .

My si zkoušeli postavit zahradní domek svépomocí, upravili jsme si ho jak potřebovali a navíc na něj můžeme být pyšní, že jsme to zvládli vlastními silami :)

Teď je těch dekóru dýhy strašně moc. Dají se vybrat opravdu krásné kousky co nejde ani poznat, že jde dýhu.

Dobrý den, rozhodně mohu doporučit jednu firmu, která se nám nedávno postarala o prakticky všechen nový nábytek do ložnice. Jde o http://www.jacques.cz/ a nemohu si jich vynachválit, opravdu velice seriozní jak z pohledu domluvy, tak z pohledu kvality provedení. Za sebe jedině doporučuji.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Jak se starat o koženou sedací soupravu?copyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek