Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Komody - praktický kus nábytku

Vydáno: 20. 03. '12

Komody se stále častěji objevují v našich domácnostech. Prakticky vytlačují velké skříně a nábytkové sestavy. Jsou vhodné do všech místností v bytě a varianty jejich provedení jsou nabízeny v širokém množství dekorů dřeva, velikostí i tvarů.

Komoda není jen praktickým kusem nábytku, může být také efektním designovým prvkem

Komoda není jen praktickým kusem nábytku, může být také efektním designovým prvkem


Tatam jsou časy, kdy patřily komody pouze do ložnic našich babiček nebo do čistě rustikálně zařízených domů. Komoda se prakticky stala synonymem pro velmi masivní nehezký kus nábytku, nejlépe vyřezávaný či z lakovaného materiálu. Současnost je však jiná. Komody se začaly objevovat v prodejnách s nábytkem již před několika lety. Mohou být zcela jednoduché a strohé, ale také barevné a nápadité. Mohou se hodit pro váš obývací pokoj, ložnici i dětský pokoj.

Účel komody

Komoda primárně slouží jako úložný prostor. Ať už bude sloužit jako prádelník v ložnici nebo jako příborník, bude ve vaší domácnosti jistě velmi praktickým kusem nábytku. Na rozdíl od klasické skříně šetří prostor a je mnohem lehčí. Nebude tedy klást odpor při přestavbách vašeho pokoje.

Při ukládání věcí musíte dbát na rozměry komody. Pokud je příliš úzká a přetížíte zásuvku, může u méně kvalitních výrobků dojít při vysunutí k převrácení komody. Asi největší výhoda spočívá v rozměrech.

Hlavní výhody komody

Komoda vhodně doplní i větší vzdušný prostorKomoda je nízká, takže snadno otřete prach svrchu skříňky, nemusíte šplhat po židlích, abyste na ni dosáhli. Proto je vhodným řešením například do domácností, kde žijí alergici, tam se musí maximálně eliminovat výskyt prachu.

Zároveň můžete vrchní desku komody použít jako odkladový prostor, nebo zde umístit různé dekorace. Pokud ji umístíte například pod okno nebo blízko k němu, získáte dokonalý prostor na pokojové květiny. V obývacím pokoji na ni zase můžete postavit televizi nebo hudební přehrávač.

V ložnici může být komoda použita jako noční stolek, na který umístíte lampičku. Komoda může být umístěna také v chodbě či vstupní hale jako zajímavý prvek, který na první pohled upoutá každého příchozího. Když ji zkombinujete s vhodnou dekorací, získáte jedinečný efekt.  Pokud nad komodu umístíte například zrcadlo, získáte toaletní skříňku společně s dostatečným odkladovým prostorem.

Z čeho se vyrábí komoda?

Komoda může být vyrobena ze dřeva, jak z masívu, tak z dřevotřísky, může být skleněnáchromová. Tvarů, zdobení a barev je také široká škála. Není problémem nalézt vhodnou komodu do jakékoli domácnosti. Nejčastějším typem komody je tzv. severský typ, který je vyroben z masivního dřeva -  z buku, smrku či mahagonu. Čím kvalitnější a dražší je použitý materiál, tím dražší je samotná komoda. 

Stále se najdou lidé, kteří zbožňují rustikální tradiční nábytek, ze kterého přepych čiší na první pohled. I pro ty stále výrobci konstruují luxusní vyřezávané komody, které zdobí například zlatem. Tyto repliky starožitných kusů nábytku jsou velice drahé, ale stále hodně oblíbené.

Cenově se komody pohybují od těch nejlevnějších za zhruba 1500,– až 2000,– až po ty velmi drahé. Bez ohledu na cenu však získáte velmi zajímavý a praktický kus nábytku, který vám poslouží hned několikrát. Ať už tedy zvolíte komodu jako samostatný kus nebo součást nábytkové sestavy, neměla by ve vašem moderním bytě chybět.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód TWF658.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód BDZ617.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (8)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód IJT117.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Bez zahradního domku si už naší zahradu nedokážu představit. Díky němu nemusíme jezdit každý den domů. Od té doby jsme venku celé léto. Máme krásný domek z http://www.dreveny-domek.cz/katalog/drevene-obytne-chaty-3/ a je to prostě skvělé. Léto na zahradě je prostě moje.

Nechápu proč nademnou píši o postelích. No to je jedno. Tato digestoř se mi hodí do nové kuchyně, kde jsem si s přítelkyní navíc zakoupili drtič odpadu do naší domácnosti. Je to skvělá investice a ušetří spoustu trápení. Ale zas doufám, že mi to neucpe odpad. No, uvidíme :-).

Naprosto souhlasím. Pohodlná postel je pro kvalitní spánek naprostá nezbytnost. Potvrdila jsem si to zrovna před pár dny, předělávali jsme totiž ložnici. Ani bych nečekala, že výběr postele a vůbec celé sestavy bude takový problém.. obešli jsme spoustu obchodů a nikde se nám nic nelíbilo. Pak jsem si ale na návštěvě u našich otevřela leták Kika a hned na titulní stránce jsem uviděla parádní ložnici, pro kterou jsme si hned druhý den jeli :-)

My máme zahradní domek skoro dva roky a našel si velmi rychle své uplatnění. Skladujeme v něm nářadí, ale dá se tam i přespat přes léto :)

Já jsem velkým zastáncem postelí z masivu. S manželkou jsme si oblíbili nábytek z borovice, manželskou postel nevyjímaje. Máme jí už necelé 3 roky a pořád nezačala vrzat, přitom jde o velmi obyčejný, jednoduchý rám, avšak bytelný - obrázek .

My si zkoušeli postavit zahradní domek svépomocí, upravili jsme si ho jak potřebovali a navíc na něj můžeme být pyšní, že jsme to zvládli vlastními silami :)

Teď je těch dekóru dýhy strašně moc. Dají se vybrat opravdu krásné kousky co nejde ani poznat, že jde dýhu.

Dobrý den, rozhodně mohu doporučit jednu firmu, která se nám nedávno postarala o prakticky všechen nový nábytek do ložnice. Jde o http://www.jacques.cz/ a nemohu si jich vynachválit, opravdu velice seriozní jak z pohledu domluvy, tak z pohledu kvality provedení. Za sebe jedině doporučuji.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Komody - praktický kus nábytkucopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek