Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Detaily, které vykouzlí domov

Vydáno: 17. 01. '12

Výběr nábytku je hodně důležitý pro styl a vzhled vašeho domova, ale přesto nevykouzlí tu pravou domácí atmosféru. Holé stěny a strohý nábytek nevypovídají nic o vás, ani o vaší rodině. A v neposlední řadě to ani dobře nevypadá. Zaměřte se proto na detaily, které vykouzlí Váš jedinečný domov.

Drobné detaily dotvoří celkovou atmosféru Vašeho domova

Drobné detaily dotvoří celkovou atmosféru Vašeho domova


Výběr doplňků závisí jen na vás. Jenom vy tak vdechnete svému domovu jedinečný ráz. V dnešní době je nepřeberné množství obchodů s nekonečným množstvím doplňků. Takže vybírat je rozhodně z čeho. Interiérové designertsví jde stále dopředu a někdy se zdá, že mílovými kroky. Co je trendy dnes už za týden být nemusí apod. Proto je potřeba zařídit si svůj byt ne podle toho, co píší časopisy o bydlení, ale raději podle svého vlastního mínění a cítění. Dobré je volit takové doplňky, které mají nadčasovou platnost, v podstatě v jakékoli době nikoho neurazí, protože tak říkajíc z módy nikdy nevyjdou. Bytové doplňky jsou jak vámi zvolené textilie tak různé vázy, svíčky apod.

Záclony, závěsy a voály

Jednou z věcí, která upoutá na první pohled při vstupu do bytu jsou okna. Zde je hned několik možností, jak použít vhodné doplňky. Pokud máte rádi jednoduchost a styl, pořiďte si žaluzie a jen jako dekoraci krátkou záclonku. V moderních bytech se můžete setkat s tím, že záclony a závěsy úplně zmizely a okna mají jen žaluzie. K takovým oknům se pak dají široké parapety, na kterých jsou květiny, svíčky a další dekorace.

Hitem jsou provázkové záclony a jejich výhoda spočívá v jejich variabilitě. Díky materiálu, ze kterého jsou vyrobené, je můžete různě zauzlovat, zastřihnou či rozdělit. Jsou v dostání v široké škále barev. Ale ani klasické záclony nejsou špatnou dekorací. V případě, že si pořídíte například voál, získáte úžasný efekt. Jedná se o materiál, který má stejnou funkci jako záclona, ale jak jeho struktura, tak rozhodně jeho cena jsou na první pohled velmi odlišné.  Stále je množství hospodyň, které se nechtějí smířit s ústupem klasických záclon a závěsů. Je to pochopitelné, nejenže to působí tradičně a domácky, ale zároveň nemůžeme záclonám upřít jisté kouzlo.

Slaďte, co můžete

Látku, kterou použijete pro záclony, můžete využít i pro polštářky nebo podsedákyDobré je pořídit si závěsy a k nim bytové doplňky ze stejného materiálu. Například koupíte látku na závěsy a ušijete z ní i povlaky na dekorační polštářky nebo podsedky apod. Tato metoda je samozřejmě pracná a určená jen těm zručným, ale stojí to za to námahu. Pokud nechcete povlaky na polštářky sami šít a ze stejného materiálu jako jsou závěsy je nelze koupit, zvolte barvy kontrastní. Docílíte opačného, ale stejně poutavého efektu.

Nezapomínejte na podlahu

Další velmi oblíbenou textilií jsou malé koberečky či předložky do bytu a to díky velkému množství nových podlahových krytin, které jsou tak krásné, že by byla škoda položit na ně klasický koberec. Proto spíše mladí lidé volí při zařizování variantu lepší a dražší podlahy a na ní jen zakoupí menší kusový kobereček či předložky. Tato varianta má hned několik výhod.

V klasickém koberci se drží množství bakterií a roztočů. Tento koberec kdykoli vezmete, pořádně vyklepete. V případě, že máte jen dekorační předložku, můžete ji dokonce vyprat. Dalším plusem je i možná variabilita. Jednoduše se vám kobereček přestane líbit a vyměníte ho za jiný. Ceny jsou tak nízké, že je možné obměňovat předložky dokonce velmi často, zatímco u drahého koberce na míru si to dovolit nemůžete.

Při dekoraci interiéru je důležité pamatovat na to, že méně je někdy více a že nejdůležitější, aby váš domov byl příjemný na pohled a útulný. A to bez ohledu na nejnovější trendy.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód IID176.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód XDL949.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (8)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód THH439.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Bez zahradního domku si už naší zahradu nedokážu představit. Díky němu nemusíme jezdit každý den domů. Od té doby jsme venku celé léto. Máme krásný domek z http://www.dreveny-domek.cz/katalog/drevene-obytne-chaty-3/ a je to prostě skvělé. Léto na zahradě je prostě moje.

Nechápu proč nademnou píši o postelích. No to je jedno. Tato digestoř se mi hodí do nové kuchyně, kde jsem si s přítelkyní navíc zakoupili drtič odpadu do naší domácnosti. Je to skvělá investice a ušetří spoustu trápení. Ale zas doufám, že mi to neucpe odpad. No, uvidíme :-).

Naprosto souhlasím. Pohodlná postel je pro kvalitní spánek naprostá nezbytnost. Potvrdila jsem si to zrovna před pár dny, předělávali jsme totiž ložnici. Ani bych nečekala, že výběr postele a vůbec celé sestavy bude takový problém.. obešli jsme spoustu obchodů a nikde se nám nic nelíbilo. Pak jsem si ale na návštěvě u našich otevřela leták Kika a hned na titulní stránce jsem uviděla parádní ložnici, pro kterou jsme si hned druhý den jeli :-)

My máme zahradní domek skoro dva roky a našel si velmi rychle své uplatnění. Skladujeme v něm nářadí, ale dá se tam i přespat přes léto :)

Já jsem velkým zastáncem postelí z masivu. S manželkou jsme si oblíbili nábytek z borovice, manželskou postel nevyjímaje. Máme jí už necelé 3 roky a pořád nezačala vrzat, přitom jde o velmi obyčejný, jednoduchý rám, avšak bytelný - obrázek .

My si zkoušeli postavit zahradní domek svépomocí, upravili jsme si ho jak potřebovali a navíc na něj můžeme být pyšní, že jsme to zvládli vlastními silami :)

Teď je těch dekóru dýhy strašně moc. Dají se vybrat opravdu krásné kousky co nejde ani poznat, že jde dýhu.

Dobrý den, rozhodně mohu doporučit jednu firmu, která se nám nedávno postarala o prakticky všechen nový nábytek do ložnice. Jde o http://www.jacques.cz/ a nemohu si jich vynachválit, opravdu velice seriozní jak z pohledu domluvy, tak z pohledu kvality provedení. Za sebe jedině doporučuji.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Detaily, které vykouzlí domovcopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek