Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Atypické nemovitosti - mezonety

Vydáno: 12. 12. '11

Každý z nás jistě slyšel slovo mezonet, ale co to vlastně znamená? Jednoduše dvoupatrový byt, který si získává stále více příznivců. V čem tkví jeho stále stoupající obliba a jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Prostorný mezonetový byt

Prostorný mezonetový byt


Mezonet - volba kompromisu

V posledních letech narůstá jak nabídka, tak poptávka po mezonetových bytech. Zájemci jsou většinou mladí lidé, kteří tak volí jistý kompromis mezi volbou vícepatrového rodinného domu nebo jednopodlažním bytem. Největší a neopomenutelnou výhodou mezonetového bytu je samozřejmě prostornost. I v bytě o velikosti 2+kk tak získáte nejen punc originality, ale také rozlehlosti.

Výhody a nevýhody mezonetového bytu

Vyšší patro bytu bývá obvykle o něco menší než to spodní. To, co budí dojem rozlehlosti je schodiště do patra, které se dá skvěla zakomponovat do interiéru, třeba pod něj umístíte skosenou knihovnu nebo jiné skříňky.

Vrchní patro je většinou umístěno v podkroví, což na jedné straně upoutá svou netradičností a výhledem ze střešních oken, na straně druhé přináší problémy s umístěním nábytku. Je třeba volit nižší skříňky nebo nechat vyrobit nábytek na míru.

Největší nevýhodou bytu tohoto typu je bezesporu jeho cena, která je vysoká především díky originalitě provedení a vysoké poptávce. Právě proto je mezonetový byt až dvakrát tak drahý oproti bytu jednopodlažnímu ve stejné výměře. Cena odpovídá také tomu, že mezonetové byty nejsou na českém trhu dlouho, proto se v drtivé většině případů jedná o byty téměř nové a velmi kvalitní.

Někdo může vidět jistou nevýhodu v tom, že většinou je mezonet umístěn v posledním patře domu, s čímž v případě domu bez výtahu musíme souhlasit. Ale v domě s výtahem nemá mezonet chybu, zvlášť, když je k němu připojena například terasa  s krásným výhledem a za to už se nebudete zdráhat připlatit.


Autor:

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód UZD923.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód UZI834.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (8)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód MFB227.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Bez zahradního domku si už naší zahradu nedokážu představit. Díky němu nemusíme jezdit každý den domů. Od té doby jsme venku celé léto. Máme krásný domek z http://www.dreveny-domek.cz/katalog/drevene-obytne-chaty-3/ a je to prostě skvělé. Léto na zahradě je prostě moje.

Nechápu proč nademnou píši o postelích. No to je jedno. Tato digestoř se mi hodí do nové kuchyně, kde jsem si s přítelkyní navíc zakoupili drtič odpadu do naší domácnosti. Je to skvělá investice a ušetří spoustu trápení. Ale zas doufám, že mi to neucpe odpad. No, uvidíme :-).

Naprosto souhlasím. Pohodlná postel je pro kvalitní spánek naprostá nezbytnost. Potvrdila jsem si to zrovna před pár dny, předělávali jsme totiž ložnici. Ani bych nečekala, že výběr postele a vůbec celé sestavy bude takový problém.. obešli jsme spoustu obchodů a nikde se nám nic nelíbilo. Pak jsem si ale na návštěvě u našich otevřela leták Kika a hned na titulní stránce jsem uviděla parádní ložnici, pro kterou jsme si hned druhý den jeli :-)

My máme zahradní domek skoro dva roky a našel si velmi rychle své uplatnění. Skladujeme v něm nářadí, ale dá se tam i přespat přes léto :)

Já jsem velkým zastáncem postelí z masivu. S manželkou jsme si oblíbili nábytek z borovice, manželskou postel nevyjímaje. Máme jí už necelé 3 roky a pořád nezačala vrzat, přitom jde o velmi obyčejný, jednoduchý rám, avšak bytelný - obrázek .

My si zkoušeli postavit zahradní domek svépomocí, upravili jsme si ho jak potřebovali a navíc na něj můžeme být pyšní, že jsme to zvládli vlastními silami :)

Teď je těch dekóru dýhy strašně moc. Dají se vybrat opravdu krásné kousky co nejde ani poznat, že jde dýhu.

Dobrý den, rozhodně mohu doporučit jednu firmu, která se nám nedávno postarala o prakticky všechen nový nábytek do ložnice. Jde o http://www.jacques.cz/ a nemohu si jich vynachválit, opravdu velice seriozní jak z pohledu domluvy, tak z pohledu kvality provedení. Za sebe jedině doporučuji.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Atypické nemovitosti - mezonetycopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek