Logo FórumBydlení

Přeskočit navigaci

Jak je důležité míti dobrou postel

Vydáno: 27. 03. '12

Po celodenním shonu je obzvláště důležité mít příjemné místo, kam se můžeme vracet pro nabrání síly na další den. Náročnost každého z nás je různá, ale dobře se vyspat chtějí všichni. Dobrá postel je zároveň základem pro dobrou funkci páteře. Kvalitní spánek je přitom nejdůležitější odrazový můstek pro zdravý start do všedních i nevšedních dnů. Proto se nevyplácí podceňovat důležitost poctivého nábytku i v ložnici!


Dřevěné postele - dotek přírody

To nejlepší na začátek. Jedná se o trvalou a elegantní variantu, která dodá šmrnc každé ložnici. Masivní materiály jsou zárukou kvality, která nezešedne. Na individuální postele se dá samozřejmě použít individuální dřevěný materiál, který se moří v kvalitních mořidlech a lacích. Dodavatelská firma může použít masiv ze smrku, buku, dubu, ale i břízy, olše nebo javoru. Výhodou dřevěné postele je fakt, že se vyrábí většinou na míru, takže není problém zpracovat postel atypicky nebo podle nadměrných rozměrů, když to okolnosti káží. K dřevěným postelím jde skvěle sladit ostatní nábytek do ložnice, pokud je ovšem ze stejného materiálu. Úložný prostor není pro tuto variantu obvyklý, ale zhotovit jej lze.

Kovové postele - nejsou znakem ubytovny

Je přežitkem, že kovové postele patří do nápravných zařízení či ubytoven. Naopak dají se mezi nimi najít pravé skvosty. Hned na začátku si tuto kategorii rozdělíme na dvě. Na postele kovové a postele kované. Právě kovaná varianta je pravým uměleckým artiklem. Ale pojďme si nejdříve projít postele kovové, které jsou v tomto případě standardní variantou. Originální části povětšinou spojují šrouby a vytvářejí tak pevnou a kvalitní konstrukci, která je zároveň stabilní. Kované postele se pyšní stejnými vlastnostmi a kromě toho ještě provedení „hand-made", protože ruční přičinění je nedílnou součástí těchto stylových postelí.

Kombinované postele - když si dřevo s kovem notuje

Zde se snoubí to dobré z kovového i dřevěného materiálu. Ve zkratce se dá pořídit originální kovová postel s dřevěnými doplňky či naopak. Výsledek bude v každém případě svěží individuální práce. Častější variantou je však dřevěná konstrukce s pokovováním, ale to neznamená, že je na místě klást fantazii zbytečné meze. Trendy je unikátní ložnice, což předpokládá i unikátní postel se špetkou osobitosti a neotřelosti.

 Jednolůžka a pohovky - když potřebujeme jednoduchost

Jsou vhodné do dětských pokojů či pro vlky samotáře. Vyznačují se především účelností a jednoduchostí. Zde se nejedná o nějaký přehnaný luxus, ale výhodný poměr ceny versus kvality. Přesto se dá pochopitelně i jednolůžko zhotovit z masivu. Povětšinou je však stěžejním materiálem dýha, která se dá velmi dobře dekorovat a působí příjemně i na oko. Jejich doménou jsou úložné prostory, do kterých se dá po použití pohodlně složit ložní prádlo.

Rošty, matrace - bez nich to neladí

Na kvalitní postel patří kvalitní rošt. Je vícero druhů dobrých roštů, ale vyjmenujme si alespoň ty základní. Zřejmě nejznámější jest kategorie lamelových roštů. Jsou praktické a ve většině případů polohovací. Pokud tomu tak není, patří do kategorie roštů pevných, které ovšem základní požadavky splní bezezbytku. Nadstandardní variantou jsou v tomto případě rošty motorové, které si může zákazník polohovat přímo z lůžka. Jeho poslední částí jsou matrace. Většina čtenářů bude mít v tomto případě zkušenost s pružinovým provedením. Trh ovšem nabízí i další kvalitní možnosti. Patří mezi ně matrace gelové, latexové a pěnové. Všechny se vyznačují dlouhou životností. Speciální škatulkou jsou matrace zdravotní, které snesou nejpřísnější kritéria pro osoby s extrémně citlivou páteří či po úrazu.


Autor: Redakce

Hodnocení:

Sdílej na: Delicious Delicious Facebook icon Facebook
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód QII549.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód WCB555.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.


Přidat komentář  Diskuze k článku (8)


Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ETT439.

Položky označené (*) hvězdičkou jsou povinné.

Bez zahradního domku si už naší zahradu nedokážu představit. Díky němu nemusíme jezdit každý den domů. Od té doby jsme venku celé léto. Máme krásný domek z http://www.dreveny-domek.cz/katalog/drevene-obytne-chaty-3/ a je to prostě skvělé. Léto na zahradě je prostě moje.

Nechápu proč nademnou píši o postelích. No to je jedno. Tato digestoř se mi hodí do nové kuchyně, kde jsem si s přítelkyní navíc zakoupili drtič odpadu do naší domácnosti. Je to skvělá investice a ušetří spoustu trápení. Ale zas doufám, že mi to neucpe odpad. No, uvidíme :-).

Naprosto souhlasím. Pohodlná postel je pro kvalitní spánek naprostá nezbytnost. Potvrdila jsem si to zrovna před pár dny, předělávali jsme totiž ložnici. Ani bych nečekala, že výběr postele a vůbec celé sestavy bude takový problém.. obešli jsme spoustu obchodů a nikde se nám nic nelíbilo. Pak jsem si ale na návštěvě u našich otevřela leták Kika a hned na titulní stránce jsem uviděla parádní ložnici, pro kterou jsme si hned druhý den jeli :-)

My máme zahradní domek skoro dva roky a našel si velmi rychle své uplatnění. Skladujeme v něm nářadí, ale dá se tam i přespat přes léto :)

Já jsem velkým zastáncem postelí z masivu. S manželkou jsme si oblíbili nábytek z borovice, manželskou postel nevyjímaje. Máme jí už necelé 3 roky a pořád nezačala vrzat, přitom jde o velmi obyčejný, jednoduchý rám, avšak bytelný - obrázek .

My si zkoušeli postavit zahradní domek svépomocí, upravili jsme si ho jak potřebovali a navíc na něj můžeme být pyšní, že jsme to zvládli vlastními silami :)

Teď je těch dekóru dýhy strašně moc. Dají se vybrat opravdu krásné kousky co nejde ani poznat, že jde dýhu.

Dobrý den, rozhodně mohu doporučit jednu firmu, která se nám nedávno postarala o prakticky všechen nový nábytek do ložnice. Jde o http://www.jacques.cz/ a nemohu si jich vynachválit, opravdu velice seriozní jak z pohledu domluvy, tak z pohledu kvality provedení. Za sebe jedině doporučuji.

KomentářeMMDrazby
Úvodní strana Jak je důležité míti dobrou postelcopyright © 2009 FórumBydlení.cz
Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Mapa stránek